Drogi w Olsztynie są bardzo śliskie. Przekonał się o tym 51-latek, który rozbił dostawczego mercedesa na al. Sikorskiego

2023-01-31 10:20:01(ost. akt: 2023-01-31 10:44:37)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Z zimą nie ma żartów, nie ważne czy siedzi się za kierownicą poloneza, czy dostawczego mercedesa. Przekonał się o tym 51-latek, który dziś (wtorek 31 stycznia) rano spowodował kolizję na al. Sikorskiego w Olsztynie.
Wczoraj (poniedziałek 30 stycznia) w Olsztynie przez niemal połowę dnia padał śnieg. Temperatury w większości były dodatnie, więc biały puch szybko zmieniał się w wodę. Dzisiejszej nocy przyszedł delikatny przymrozek. Taka pogoda to wręcz idealny przepis na katastrofę komunikacyjną w postaci oblodzonych dróg.

Niestety nie pamiętał o tym 51-latek, który dziś (wtorek 31 stycznia) rano podróżował dostawczym mercedesem. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca nie dostosował swojej prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył toyoty. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a jedyne problemy jakich nabawił się 51-latek, to konieczność naprawy samochodu i mandat do zapłacenia.

kg