Tragiczny bilans na drogach regionu. Dwie osoby zginęły, półtoraroczne dziecko w szpitalu

2023-01-30 13:58:08(ost. akt: 2023-01-30 15:49:29)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: OSP Szestno

Po intensywnych opadach śniegu, jakie przechodzą w poniedziałek przez Warmię i Mazury, drogi krajowe są śliskie. Na drogi w regionie wyjechało 79 jednostek sprzętu odśnieżnego - poinformował PAP dyżurny z punktu informacji drogowej GDDKiA w Olsztynie. Mimo prac jednostek doszło do wielu tragedii.
Jak podał, drogi krajowe w regionie są przejezdne, ale z powodu intensywnych opadów śniegu warunki podróżowania są trudne. Występuje błoto pośniegowe i lokalna śliskość. Na drogi krajowe wyjechało 79 jednostek sprzętu do odśnieżania.

Od rana na Warmii i Mazur doszło do kilku wypadków. Najtragiczniejszy w skutkach wydarzył się na drodze krajowej 58 między Olsztynkiem a Jedwabnem, gdzie w zderzeniu skody z ciężarówką zginęły dwie osoby. Ofiary to kierowca i pasażer skody. W tym miejscu wciąż występują utrudnienia; ruch jest wahadłowy.

Strażacy poinformowali o kolejnych wypadkach. W Mrągowie w zderzeniu dwóch samochodów osobowych dwie osoby zostały poszkodowane i zabrane do szpitala. W powiecie węgorzewskim w Stawkach osobowy mercedes uderzył w drzewo. Trzy osoby, w tym półtoraroczne dziecko, trafiły do szpitala.

W Snopkach w powiecie piskim na dk 58 dwie osoby zostały zabrane do szpitala po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką. W Mackach w powiecie węgorzewskim na drodze krajowej 63 dachował samochód osobowy, dwie osoby są poszkodowane. (PAP)