Dwa srebrne medale dla szablistów z UKS Hajduczek Olsztyn

2023-01-31 09:10:00(ost. akt: 2023-01-30 15:42:59)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Ostatni weekend stycznia był dla młodych szablistów ze stolicy Warmii i Mazur bardzo pracowity. Szabliści z UKS Hajduczek Olsztyn przywieźli dwa srebrne medale zdobyte podczas Mistrzostw Polski juniorów w szabli.
W sumie na planszach o tytuł mistrza 28 i 29 stycznia w Warszawie rywalizowało 113 zawodników, w tym dziesięcioosobowa ekipa z UKS Hajduczek Olsztyn: Aniela Kozłowska, Elżbieta Mejłun, Antonina Dobies, Marta Rozmus, Julia Mikulska-Bąk, Dominika Szymaniak, Krzysztof Dowgierd, Łukasz Kowalczyk, Paweł Zastawny i Oskar Kusak.

Pierwszego dnia odbył się turniej indywidualny. Wszyscy chłopcy awansowali do fazy pucharowej turnieju. Drugiego dnia odbył się turniej drużynowy.

— Bardziej stawialiśmy na dziewczęta, które jednak przegrały swój ćwierćfinał. Potem już walczyły bardzo dobrze, jednak w decydującym starciu zabrakło zbyt wielu elementów, by stanąć na podium. Niespodziankę sprawili chłopcy, którzy w pięknym stylu dotarli do finału — komentuje Adam Sobczyk, prezes UKS Hajduczek Olsztyn.

W ćwierćfinale pokonali team UKS 13 Białystok 45:38, a w półfinale UKS Szabla Ząbki 45:39. W finale spotkali się z zespołem KKSZ Konin, który pokonał olsztyńską drużynę (Krzysztof Dowgierd, Oskar Kusak, Łukasz Kowalczyk, Paweł Zastawny) 33:45.

— Mamy pierwsze medale mistrzowskie w kategorii wiekowej junior. To historyczny dla nas dzień, dzień ogromnej satysfakcji z ciężkiej pracy, z zaangażowania całego sztabu szkoleniowego i samych zawodników. Gratuluję wszystkim zawodnikom, byliście cudowni — uśmiecha się Sobczyk.

Fot. materiały prasowe