AKTUALIZACJA: Wiemy ile sztab WOŚP w Olsztynie zebrał do tej pory [ZDJĘCIA]

2023-01-29 13:58:58(ost. akt: 2023-01-29 19:07:19)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziś (niedziela 29 stycznia) w całej Polsce gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie inaczej jest w Olsztynie, od rana całe miasto zbiera pieniądze na walkę z sepsą. Udało nam się dowiedzieć, ile olsztyński sztab zebrał do tej pory.
Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

Sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci.

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia. Każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

WOŚP od rana gra w Olsztynie


W Olsztynie od rana słychać dobrze znaną wszystkim melodię. Wszystkie zorganizowane wydarzenia na terenie całego miasta mają jedno przesłanie: zebrać jak najwięcej pieniędzy, które zostaną przeznaczone na walkę z sepsą.

— Na godz. 14:00 udało nam się zebrać 55 679,47 zł — przekazuje nam Karolina Wanat, koordynatorka banku WOŚP w Olsztynie.

Kwota z pewnością się powiększy bo zbiórki trwają dzisiaj do późnej nocy. Znaczącą kwotą będą również licytacje, które często kończą się kilka dni po wielkim finale WOŚP.


AKTUALIZACJA — 16:00


— Na godzinę 16:00 udało nam się zebrać 113 277,95 zł — przekazuje nam Karolina Wanat, koordynatorka banku WOŚP w Olsztynie.

AKTUALIZACJA — 18:30


Na godz. 18:30 sztab WOŚP w Olsztynie zebrał 208 589,57 zł!

Karol Grosz

Zobacz fotorelację Zbigniewa Woźniaka z dzisiejszego finału WOŚP w Olsztynie.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3108254 29 sty 2023 22:46

    To byłaby piękna akcja, gdyby nie to, że większość zebranych pieniędzy "zagospodarowuje" fundacja "Złoty Melon" należąca do p. Owsiaka...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz