Obiad z Urszulą Pasławską, gitara zespołu Hunter lub nadanie imienia stadionowi w Jezioranach. Przeglądamy najciekawsze licytacje WOŚP w woj. warmińsko-mazurskim

2023-01-29 10:51:26(ost. akt: 2023-01-29 11:09:05)

Autor zdjęcia: Allegro

Licytacje są nieodłączną częścią każdego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tysiące osób mogą w ten sposób zrealizować swoje marzenie jednocześnie wspomagając WOŚP. Przygotowaliśmy dla was przegląd najciekawszych aukcji na Warmii i Mazurach.
Uwaga. Cena poniższych licytacji może (a nawet powinna) się zmienić. Prezentujemy ich stan na 29 stycznia godzinę 11:00.

1. ZWIEDZANIE PARLAMENTU i OBIAD z URSZULĄ PASŁAWSKĄ — 3550 zł


Sejm dla nas wszystkich jest ważnym elementem życia. To właśnie tam zapadają decyzje zarówno o naszym codziennym życiu jak i przyszłości Polski. Wygranie tej licytacji to jedna z niewielu okazji zobaczenia tego miejsca od środka. Znacznym bonusem jest także obiad z posłanką PSL z Warmii i Mazur — Urszulą Pasławską, podczas którego bez wątpienia będzie można poruszyć wiele ciekawych tematów.


2. Gitara z podpisami zespołu HUNTER — 3050 zł


Zespół HUNTER to bez wątpienia jedna z perełek Warmii i Mazur. Muzycy już od wielu lat wspierają WOŚP. Nie inaczej będzie tym razem. Na licytacje została wystawiona gitara akustyczna oklejona grafikami związanymi z tragedią która aktualnie dzieje się na Ukrainie. Przód gitary ma również naklejony tekst utworu zespołu Hunter "Kiedy umieram" w języku Ukraińskim.


3. Hala Sportowa i Stadion Miejski w Jezioranach — 400 i 410 zł


Licytacja (a właściwie licytacje) mniej spektakularna jeśli chodzi o kwotę, ale bez wątpienia niezwykle ciekawa. Szczęśliwy zwycięzca oprócz poczucia wsparcia WOŚP może wygrać możliwość nadania imienia jednemu z obiektów sportowych w Jezioranach: Hali Sportowej lub Stadionowi Miejskiemu. Imię patrona może być dowolne (przykładowo możemy nazwać halę własnym nazwiskiem). Tabliczka informująca o patronie będzie wisieć na wejściu do obiektu przez okrągły rok, do kolejnego finału WOŚP.W tym roku WOŚP walczy z sepsą. Dlaczego?


Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

Sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci.

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia. Każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3108259 29 sty 2023 22:51

    To byłaby bardzo szlachetna akcja gdyby nie to, że większość zebranych pieniędzy trafia do fundacji "Złoty Melon" należącej do p. Owsiaka... Smutne jest to, że nawet przy takich akcjach prywata jest ważniejsza niż szlachetna idea...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. wojtelk2424 #3108252 29 sty 2023 12:33

    Obiad z p. Paslawławską a kim ta pani jest? Nieudolnym posłem? A jej zdjęcie to chyba z przed 20 lat. Dajcie sobie spokój i odpuśćcie sobie. To jest żenujace.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz