Wkrótce rusza rekrutacja śródroczna na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

2023-01-27 19:32:16(ost. akt: 2023-01-27 14:11:30)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

30 stycznia Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie rozpoczyna rekrutację śródroczną. Na kandydatów czeka ponad 800 miejsc.
— Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji na 23 kierunki realizowane w formie stacjonarnej i na 5 kierunków w formie niestacjonarnej — mówi Paweł Łojewski z Biura ds. studenckich UWM.

Uniwersytet przygotował także ofertę kształcenia na rok akademicki 2023/2024. Obejmuje ona 73 kierunki studiów, w tym kilka nowych propozycji.

— To nowości oczekiwane od jakiegoś czasu. Na poziomie jednolitych studiów magisterskich pojawi się fizjoterapia - dziesięciosemestralne studia stacjonarne o profilu praktycznym. Nowy kierunek to także politologia i stosunki narodowe - na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Połączyliśmy te dwa kierunki, żeby poszerzyć wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne absolwentów oraz zwiększyć ich możliwości na rynku pracy — tłumaczy prof. Sławomir Przybyliński, prorektor ds. studenckich.

Od października pojawią się też nowe studia II stopnia: analityka i zarządzanie publiczne, chemia oraz kryminologia.

Przypominamy, że 31 marca w Kortowie odbędzie się dzień otwarty UWM. To świetna okazja, żeby poznać ofertę Uniwersytetu i wybrać kierunek studiów odpowiadający zainteresowaniom i planom na przyszłość.