Rozpoczęła się kontrowersyjna inwestycja w Parku Centralnym. Pierwsze drzewa poszły pod topór

2023-01-27 07:58:07(ost. akt: 2023-01-27 09:02:25)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Pomimo nieprzyjaznej aury za oknem w Parku Centralnym trwają intensywne prace. Powstaje tutaj apartamentowiec Arbetu, który wzniesie się na skarpie na skraju parku i ul. Emilii Plater.
Inwestycja wywoływała kontrowersje niemal od samego początku. W 2021 roku, kiedy była omawiana na komisji Inwestycji i Rozwoju pod wątpliwości poddawano wygląd budynku, jego przeznaczenie, przepisy przeciwpożarowe i miejscowy plan zagospodarowania.

Fot. Zbigniew Woźniak

Na skarpie powstanie siedmiokondygnacyjny budynek, w którym będzie 75 mieszkań. O pozwolenie na jego budowę Arbet starał się trzykrotnie. Zgodnie ze starym powiedzeniem, za ostatnim razem się udało. Po burzliwej dyskusji radnych i naniesieniu poprawek zapewniających m.in dojazd jednostkom straży pożarnej w przypadku pożaru miasto wydało pozwolenie na budowę.

"Wyrażono zgodę na wydanie decyzji zatwierdzającej projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę obejmujące budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym wraz z murami oporowymi, przebudową kolizji sieci kanalizacji deszczowej na działce nr 120 obręb 70, budowę zjazdu z ulicy Emilii Plater w Olsztynie na działce 62 obręb 70”

Fot. Zbigniew Woźniak

Działka ma około 4 tys. metrów kwadratowych. Budynek, który powstanie będzie nowoczesnym, przeszklonym apartamentowcem. Ceny mieszkań nie są jeszcze znane, ale biorąc pod uwagę lokalizację i wygląd budynku, większość mieszkańców Olsztyna nie będzie sobie mogła na nie pozwolić. Obecnie nie wiadomo jak będzie wyglądał parking w tamtym miejscu. Biorąc pod uwagę specyfikację ul. Emilii Plater może być to pewien problem.

Karol Grosz

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. frost #3108216 27 sty 2023 12:33

    Jaka inwestycyja w Olsztynie nie była kontrowersyjna? Miasto chronicznie potrzebuje kasy i wyprzedaje działki na których powstają różne budowle wciśnięte w zastaną infrastrukturę w strasznej ciasnocie. Zaiste Olsztyn to budowlany chlew.

    Ocena komentarza: warty uwagi (32) odpowiedz na ten komentarz

  2. allsteen #3108198 27 sty 2023 09:14

    Najpierw zrobili ludziom park, a teraz go blokowiskiem zabudowują. Kocham ten kraj.

    Ocena komentarza: warty uwagi (36) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)