Postawa godna naśladowanie. Zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę na DK 51

2023-01-27 09:16:00(ost. akt: 2023-01-26 15:26:03)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Postawą godną naśladowania wykazali się uczestnicy ruchu drogowego, którzy na DK 51 ujęli nietrzeźwego kierującego volkswagenem. W organizmie 45-latka krążyło ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo, mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy
W środę (25 stycznia) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał zgłoszenie, że na DK 51 w pobliżu m. Smolajny inni uczestnicy ruchu drogowego uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu.

Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji zgłaszających wynikało, że zauważyli na drodze osobowego volkswagena, którego styl jazdy wskazywał, że jego kierowca może być nietrzeźwy, po czym zadzwonili na numer alarmowy. Kierowcy po chwili zatrzymali się na pobliskim parkingu.

Świadkowie zaraz po podejściu do mężczyzny wyczuli od niego silny zapach alkoholu, a następnie zabrali kluczyki od auta, uniemożliwiając dalszą jazdę. Na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu został przekazany mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 45-latka ponad 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy.

45-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.