Ruch tramwajowy w Olsztynie wstrzymany od lutego?

2023-01-25 20:05:59(ost. akt: 2023-01-25 15:58:00)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wstrzymanie ruchu tramwajowego od lutego w weekendy? Taką informację otrzymaliśmy od oburzonego czytelnika. — Przecież to kpina — napisał. O rzekome plany spytaliśmy rzecznika ZDZiT, który odpowiedział, co przyczynia się do najbliższych decyzji.
Obecna sytuacja przyczynia się do wprowadzania wielu planów oszczędnościowych w mieście. W ostatnim czasie pojawiły się pogłoski, że od początku lutego w weekendy zostanie wstrzymany ruch tramwajowy. Taką informację otrzymaliśmy od czytelnika, który zaniepokojony dopytywał o tą "skandaliczną" sytuację.

Chcąc upewnić się, czy nie jest to fake news oraz czy ZDZiT planuje wprowadzić w życie rzekomy pomysł związany z oszczędzaniem, spytaliśmy o to rzecznika prasowego Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

— Mówiąc w skrócie, nie ma takiego tematu. Naturalnie obecna sytuacja wymaga od nas ciągłego analizowania zarówno zmieniających się cena paliw i energii, jak również zapełnienia pojazdów. Natomiast żadna taka sytuacja, jak wspomniane - wstrzymanie ruchu tramwajowego od 1 lutego - nie będzie miała miejsca — uspokoił Michał Koronowski.

Zatem wszyscy pasażerowie mogą podróżować spokojnie, zarówno od poniedziałku do piątku jak i w weekend. Pogłoski o braku możliwości korzystania z tramwajów w weekendy zostały wykluczone.