Spotkanie Rodziny Olimpijskiej

2023-01-25 10:09:17(ost. akt: 2023-01-25 10:19:34)

Autor zdjęcia: nadesłał Zdzisław Ziółkowski

W Warszawskim Centrum EXPO XXI odbyło się Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej.
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki witając uczestników, podziękował jednocześnie wszystkim zaangażowanym w działalność na rzecz olimpizmu.

Spotkania mają wieloletnią tradycję i zawsze na początku stycznia gromadzą wybitne postaci polskiego sportu – zawodników, trenerów, działaczy, sponsorów oraz przyjaciół sportu i sportowców z różnych dziedzin życia.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Andrzej Duda – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wraz z małżonką, Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki, goście zagraniczni, politycy, olimpijczycy, przyjaciele Rodziny Olimpijskiej.

Od lat jesteśmy zapraszani przez Prezesa PKOl na spotkania organizowane przez Komitet Olimpijski i dzięki temu od wielu lat gościmy medalistów olimpijskich, olimpijczyków, ludzi sportu w Działdowie, w ZPO Nr 2 i Mini Piknikach Olimpijskich.

Na wtorkowym spotkaniu wielu medalistów i olimpijczyków wspominało pobyt w Działdowie m.in.: Marian Sypniewski, Dariusz Goździak, Władysław Zieliński, Zenon Licznerski, Ryszard Czarnecki, Grzegorz Skrzecz.

Podczas rozmów w kuluarach z wieloma osobami swój akces na przyjazd na IX Mini Piknik Olimpijski w czerwcu 2023 roku „zgłosił” „zimowy” Mistrz Olimpijski – panczenista Zbigniew Bródka, kolejnym który „obiecał” przyjazd był Andrzej Person – komentator sportowy golfa (będzie pomagał uczyć dzieci golfa kolejnemu Mistrzowi Olimpijskiemu Zbigniewowi Lubiejewskiemu).

Wcześniej propozycję przyjazdu zapowiedzieli - Mistrz Olimpijski w skokach narciarskich Wojciech Fortuna, Andrzej Supron-Wicemistrz Olimpijski w zapasach, Prezes Polskiego Związku zapaśniczego.

Podczas IX Pikniku można będzie zagrać w golfa, tenisa stołowego, w szachy, koszykówkę, piłkę nożną, siatkówkę plażową, baseball5/five/, postrzelać z łuku, pojeździć na rolkach, rowerze, zagrać w kapsle i korzystać z innych atrakcji sportowych. Dla wszystkich uczestników za udział przygotujemy niespodzianki. Planowany termin to 1 czerwca 2023 od godz.10.00.

nadesłał Zdzisław Ziółkowski