Kompletnie pijany doprowadził do zderzenia na al. Sikorskiego w Olsztynie. Okazało się, że był poszukiwany

2023-01-25 08:15:00(ost. akt: 2023-01-24 15:39:03)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Pijany 53-latek doprowadził do zderzenia na olsztyńskich ulicach. Nie dość, że wsiadł za kierownicę mają prawie 3 promile, to dodatkowo okazało się, że był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.
W poniedziałek (23 stycznia) po godzinie 18:00 policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ulicami Olsztyna może poruszać się osobowa Toyota, której kierowca jest nietrzeźwy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wynika, że pojazd ten doprowadził chwilę wcześniej do zdarzenia drogowego na al. Sikorskiego z osobową alfą romeo, którą kierował 29-latek.

Jak się okazało za kierownicą osobowej toyoty siedział 53-latek. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary 229 dni pozbawienia wolności. Ponadto badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Od mężczyzny została pobrana krew do badań.

Mężczyzna został zatrzymany. W najbliższym czasie trafi do zakładu karnego. Ponadto odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo i jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywny.