AKTUALIZACJA: Skoda jedzie pod prąd obwodnicą Olsztyna. Jak zawróci? Czy nie doszło do wypadku? [VIDEO]

2023-01-24 11:59:53(ost. akt: 2023-01-24 14:00:12)

Autor zdjęcia: czytelnik

Na obwodnicy Olsztyna kierowca niebieskiej skody jechał pod prąd. Całe zdarzenie nagrała kamera samochodowa. Czy nie doszło do wypadku?
Co się musiało stać, że kierowca niebieskiej skody we wtorek 24 stycznia na obwodnicy Olsztyna w kierunku Ostródy przed zjazdem na Zgniłochę jechał pod prąd?

Film, w którym widać, jak niebieski samochód jedzie lewym pasem obwodnicy, dostaliśmy od czytelnika Kamila. Sytuacja mrozi krew w żyłach. Czy nie doszło do wypadku?


— We wtorek 24 stycznia 2023roku oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kierującej osobową skodą, która miała poruszać się obwodnicą Olsztyna pod prąd. Natychmiast na miejsce został skierowany policyjny patrol, który nie napotkał wskazanego pojazdu. Jednak w tej sprawie zostaną wszczęte czynności wyjaśniające w kierunku wykroczenia dotyczącego jazdy pod prąd na drodze ekspresowej. Jest to wykroczenie zagrożone mandatem karnym w kwocie 2000 zł oraz 15 punktami karnymi. Ponadto w przypadku skierowaniu sprawy do sądu, sprawcy wykroczenia może grozić grzywna w wysokości do 30 tys. zł — wyjaśnia Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. — Należy także pamiętać, że w przypadkach rażącego naruszenia prawa sąd może podjąć decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. Dodatkowo informuję, że nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia, aby w tym czasie miało dojść do zdarzenia drogowego z udziałem tego pojazdu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. a1410 #3108219 27 sty 2023 13:10

    Kierowca jadący drogą ekspresową pod prąd może dostać 2000zł mandatu oraz 15 punków karnych, a kierowca jadący tą samą drogą prawidłowo ale przekraczający dopuszczalną prędkość o 70 km/h dostanie 3500 zł mandatu i 15 punktów karnych. To który z nich stwarza większe zagrożenie w ruchu?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz