Bohaterzy w niebieskich mundurach eskortowali rodzącą kobietę ulicami Olsztyna [ZDJĘCIA]

2023-01-24 10:50:32(ost. akt: 2023-01-24 11:14:18)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Jak mawiają nasi funkcjonariusze – nie ma dwóch jednakowych służb, każdy dzień w pracy policjanta jest inny i ciężko przewidzieć, jaki będzie przebieg zdarzeń. Tym razem przekonali się o tym olsztyńscy policjanci, którzy pomogli dotrzeć ulicami Olsztyna do szpitala rodzącej kobiecie.
W niedzielę (22.01.2022 r.) na jednej z ulic w Olsztynie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w składzie st.sierż. Krzysztof Sabinicz i sierż. szt. Radosław Żukowski, dokonując pomiaru prędkości, zatrzymali do kontroli drogowej jeepa. Siedzący za kierownicą mężczyzna oświadczył, że wiezie żonę, która ma zaawansowane bóle porodowe. Mężczyzna obawiał się, że nie zdąży na czas zawieźć kobiety do szpitala. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podjęli decyzję o udzieleniu pomocy kobiecie w bezpiecznym i szybkim dotarciu na porodówkę.


Funkcjonariusze włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazali kierowcy jechać za radiowozem i w ten sposób pilotowali jeepa przez ulice Olsztyna. Już po chwili kobieta trafiła do szpitala, gdzie została przekazana pod opiekę personelu medycznego.