Siatka uratowała polskiego kraba przed rosyjskim kamikaze

2023-01-23 15:52:29(ost. akt: 2023-01-23 15:54:18)

Autor zdjęcia: https://twitter.com/OSINTua

Specjalna metalowa siatka uchroniła polską armatohaubicę Krab przed rosyjskim atakiem. Rosjanie zaatakowali Kraba dronem swojej produkcji Łancet-3.
Zdjęcie z nieudanego ataku pojawiło się na profilu ukraińskiego żołnierza. Jak się okazuje siata rozmieszczana nad Krabem spowodowała, że rosyjski dron nie zrobił żadnych szkód. Post na Twitterze ma już ponad 10 tysięcy polubień.
Kraby trafiły na Ukrainę wiosną ubiegłego roku, część jako dar od Polski, część Ukraina kupiła. I są bardzo chwalone przez ukraińskich żołnierzy.

– Mogę powiedzieć, że haubice kalibru 155, które wcześniej dostaliśmy od naszych polskich przyjaciół, bardzo poprawiły sytuację. Następnie ustabilizowaliśmy ją w Siewierodoniecku. To właśnie ta broń pozwoliła na „ustabilizowanie” sytuacji i Rosjanie od razu to odczuli – mówił w czerwcu doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Rościsław Smirnow .

– Siły Zbrojne Ukrainy są szczerze wdzięczne narodowi polskiemu – stwierdził wtedy minister obrony narodowej Ukrainy pod filmem, gdzie pokazano polskiego Kraba będącego już na wyposażeniu ukraińskiej armii.