Premier wzywa opozycję do odcięcia się od deklaracji Radosława Sikorskiego ws. rozbioru Ukrainy

2023-01-23 15:28:41(ost. akt: 2023-01-23 15:29:18)

Autor zdjęcia: Facebook Radosław Sikorski

Wypowiedź Radosława Sikorskiego nie różni się niczym od rosyjskiej propagandy, oczekuję wycofania tych haniebnych stwierdzeń i wzywam opozycję do odcięcia się od deklaracji Radosława Sikorskiego - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.
Sikorski w poniedziałek rano był gościem Radia Zet. W trakcie rozmowy poruszono m.in. temat wojny na Ukrainie. Polityk PO, były szef MSZ został zapytany, czy wierzy w to, że rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy.

"Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo (prezydenta Ukrainy Wołodymyra) Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być" - odpowiedział Sikorski.

Na tę wypowiedź zareagował szef rządu, który na Twitterze stwierdził, że wypowiedź Sikorskiego nie różni się niczym od rosyjskiej propagandy.

"Były minister spraw zagranicznych musi ważyć słowa. Oczekuję wycofania tych haniebnych stwierdzeń. Wzywam opozycję do odcięcia się od deklaracji Radosława Sikorskiego" - podkreślił premier.

Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller odnosząc się do słów Sikorskiego napisał na Twitterze: "Nie mierz ludzi swoją miarą". To Pana polityka była nastawiona na reset z Rosją. To Wasz rząd się spotykał z Putinem w Moskwie, Donald Tusk na molo w Sopocie".

"Gdzie Pan był, gdy jechaliśmy z Jarosławem Kaczyńskim, Mateuszem Morawieckim, Petrem Fialą, Janezem Jansą do Kijowa w pierwszych dniach wojny?" - pytał Müller.

W kolejnym wpisie Müller postawił następne pytania: "Gdzie byliście, gdy: naciskaliśmy na Berlin żeby pomagać Ukrainie? Na początku wojny i teraz ws. Patriotów? trzeba było podejmować decyzję o budowie Baltic Pipe?".

"Dlaczego: likwidowaliście jednostki wojskowe w Polsce? Krytykowaliście zaporę na granicy polsko-białoruskiej?" - pytał rzecznik rządu. (PAP)

Rafał Białkowski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3108126 23 sty 2023 23:47

    Sikorski już dawno zachowuje się jak ruski troll. W trakcie Majdanu w Kijowie namawiał Ukraińców do zaakceptowania zwierzchności rosyjskiej, potem wpis twitterowy przypisujący USA dokonanie zamachu na Nord Stream a teraz wmawianie Polsce niecnych celów dot. rozbioru Ukrainy... Ciekawe ile on za to od Kremla zainkasował...

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz