Na Warmii i Mazurach rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi kontrole autokarów

2023-01-24 07:11:00(ost. akt: 2023-01-23 15:43:10)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Ferie zimowe to czas wzmożonych wyjazdów dzieci i młodzieży na obozy i kolonie. Podczas wypoczynku policjanci ruchu drogowego będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. W tym celu można skorzystać z kontroli autokaru. W tym roku nie ma wyznaczonego stałego miejsca kontroli, będą one przeprowadzone po wcześniejszym kontakcie i uzgodnieniu dogodnego miejsca na terenie Olsztyna.
Policjanci podczas kontroli będą sprawdzali stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdu. Funkcjonariusze zwrócą szczególne uwagę na stan trzeźwości kierowcy oraz posiadanie wymaganych uprawnień. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczną podróż do miejsca docelowego oraz powrót do domu.

Kontrole autobusu można zgłosić drogą mailową: naczelnik.wrd@olsztyn.ol.policja.gov.pl lub telefoniczną: 47 731 38 80 kontaktując się z WRD KMP w Olsztynie. Policjanci zachęcają, aby informacje zgłaszać najlepiej z trzydniowym wyprzedzeniem. Przypominają, że w przypadkach niecierpiących zwłoki w związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia lub przestępstwa należy niezwłocznie powiadomić służby ratunkowe dzwoniąc pod nr alarmowy 112.

Istnieje również możliwość dokonania zgłoszenia kontroli autokaru telefonicznie w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Olsztynie.

Fot. KMP w Olsztynie

Fot. KMP w Olsztynie