Ferie zimowe w Olsztynie. Sprawdź, co się będzie działo!

2023-01-23 17:16:25(ost. akt: 2023-01-23 15:39:11)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Zimowa przerwa od nauki potrwa do 5 lutego. W tym czasie dzieci młodzież mają możliwość wziąć udział w szeregu aktywności kulturalnych lub sportowych, jakie będą dostępne na terenie Olsztyna. Jednak to nie wszystko! Dorośli również znajdą coś dla siebie. Czeka nas sporo koncertów!

Miejska Biblioteka Publiczna


MBP w Olsztynie przygotowała szereg zajęć skierowanych zarówno do najmłodszych, jak i do olsztyńskiej młodzieży. Każda filia oferuje indywidualny program. A w nim m.in. zajęcia literackie, warsztaty muzyczne, zabawy ruchowe czy doświadczenia.


Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne


Planetarium proponuje ferie pod hasłem "W krainie lodu". W planetarium odbywać się będą projekcje na żywo poświęcone niebu oraz układowi słonecznemu. Natomiast w obserwatorium szereg zajęć poświęconych m.in. podróży dookoła świata, wyprawom na ziemskie bieguny czy kolorom zorzy polarnej.


Olsztyński Teatr Lalek


W Olsztyńskim Teatrze Lalek w czasie ferii dwie propozycje: spektakle "Trzy świnki" (24-29 stycznia) oraz "Na Warmii... Dawno, dawno temu" (31 stycznia-5 lutego)

[/h3]Lodowiska[/h3]

Ale zimowa przerwa w nauce może być też doskonałą okazją do aktywności na świeżym powietrzu. Do dyspozycji pozostają dwa olsztyńskie lodowiska - przy ul. Kapitańskiej 23 w CRS Ukiel (czynne w godzinach 9:00-21:00) oraz przy ul. Jeziołowicza (10:00-21:00). Przy obu działa wypożyczalnia łyżew.

Ale to nie wszystko!


Oprócz wydarzeń skierowanych do dzieci, w Olsztynie czeka sporo imprez głównie dla dorosłych i młodzieży.

25 stycznia
Olka Szczęśniak - W nowym programie ''Skąpiec poznawczy" (stand up)
Aula Widowiskowo-Konferencyjna im. Anny Wasilewskiej, godz. 17:30 i 20:30.
Wstęp płatny

26 stycznia
Koncert noworoczny
Występ studentów i wykładowców Instytutu Muzyki UWM o kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej pod opieką pani dr hab. Honoraty Cybuli, prof. UWM
Godz. 10.00, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. 1 Maja 5.

26-28 stycznia
"Dulscy. Tragifarsa kołtuńska"
Już 26 stycznia na deski Teatru Jaracza w Olsztynie wraca Spektakl "Dulscy. Tragifarsa kołtuńska" w reżyserii Wojciecha Malajkata - aktora teatralnego i filmowego, reżysera i rektora Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Malajkat przedstawił losy bohaterów kamienicy Dulskich z perspektywy syna gospodarzy - Zbyszka, który prowadzi hulaszczy tryb życia, noce często spędza poza domem, a i pod dachem matki baraszkuje ze służącą Hanką.27 stycznia
Gooral - Wolno 2 Tour
Gooral wyrusza w solową trasę koncertową promującą jego nową płyę “Wolno 2”. Artysta po raz kolejny zabierze nas w organiczno-downtempową podróż, podczas której zaprezentuje zupełnie nowe utwory. Agencja Perspektywy zaprasza na cztery wyjątkowe koncerty w ramach trasy Wolno 2 Tour, podczas których ponownie doświadczymy magii downtempowego live actu, w jedynym i niepowtarzalnym klimacie Goorala.
Link do wydarzenia

28 stycznia
Telewizja Kłamie
Spektakl o kłamstwach telewizji w doborowej obsadzie: Tamara Arciuch jako Ania Lawendowska,
Adam Fidusiewicz jako Krzysztof Wybisz, Bartek Kasprzykowski jako Maciej Dobor, Bartosz Opania jako ojciec Tadeusz.
Aula Auditorium Maximum, godz. 16 i 19:15.
Wstęp płatny


Romantycy Lekkich Obyczajów: Premiera płyty i wystawa fotografii
Olsztyn
Olsztyński zespół zaprezentuje kilkanaście wielkoformatowych fotografii oraz grafik połączonych z rekwizytami z sesji zdjęciowej i multimediami, które zespół przygotował specjalnie na premierę swojej nowej płyty.
Link do wydarzenia


Zimowa rejza na Polach Grunwaldu
Stębark
Program wydarzenia:
» 9:30-17:30 - możliwośc zwiedzenia Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w ulgowych cenach
» 11:00 - pokaz walk rycerskich (sala rycerska)
» 11:15:14:00 - oprowadzanki konne, nauka strzelania z łuku
» 14:00 - opowieści historyczne o Grunwaldzie (sala kinowa)
» 14:30 - ognisko (pole namiotowe)
Godz. 9.30, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.


30 stycznia
Symbole Olsztyna – quest
Miejska gra terenowa o symbolach i zabytkach Olsztyna przeznaczona dla wszystkich grup wiekowych.
Godz. 10.00, Stare Miasto i Śródmieście.

3 lutego
Koncert: Wij/Kryształ/Księżyc

MOK OLSZTYN & PIRANHA MUSIC zapraszają na koncert promujący nową EPkę fantastycznego WIJa! Wystąpią też: zimnofalowy Kryształ oraz metalowy Księżyc.
Link do wydarzenia


Hiszpański wieczór – Manuel de Falla
Juan José Navarro Hernandez (Hiszpania) – dyrygent, Pierre-Laurent Boucharlat (Francja) – fortepian, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej |Program: Manuel de Falla – Noce w ogrodach Hiszpanii – impresja symfoniczna na fortepian i orkiestrę (Noches en los jardines de España); Dwie suity z baletu Trójkątny kapelusz (El sombrero de tres picos)
Godz.19.00, sala koncertowa Filharmonii.

4 lutego
Raz Dwa Trzy - Człowiek czasami serce otworzy
Organizatorzy zapraszają na wyjątkową trasę grupy Raz Dwa Trzy - Człowiek czasami serce otworzy z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Raz Dwa Trzy - Człowiek czasami serce otworzy.
Filharmonia Warmińsko-Mazurska, godz. 18.


Koncert zespołu The ANALOGS
The Analogs powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych zespołów polskiej sceny punk rockowej. Ich piosenki takie jak "Pieśń Aniołów", "Era Techno", "Dzieciaki Atakujące Policję" zna każdy kto interesuje się mocnym, gitarowym graniem. Na swoim koncie mają kilka płyt oraz niezliczoną ilość koncertów w Polsce oraz całej Europie.
Support: Danziger, Unbeaten, NTT.
Godz. 19.00, Scena Zgrzyt, ul. Nowowiejskiego 15.


5 lutego
ABBA I INNI Symfonicznie
Niewiele zespołów może się pochwalić faktem, że stało się symbolem muzycznym całej dekady, było głównym towarem eksportowym swojego kraju oraz że na podstawie jego muzyki napisano musical, który potem doczekał się ekranizacji. A to wszystko stało się udziałem czwórki skandynawskich wykonawców: nie wyobrażamy sobie lat '70 bez "Waterloo", "Honey, Honey", "Money, Money, "Money", tak jak nie wyobrażamy sobie Szwecji bez ABBY, zaś film "Mamma mia!" był wydarzeniem w roku 2008.
Godz. 17.00, sala koncertowa filharmonii.


Prywatna Klinika
Spektakl komediowy w gwiazdorskiej obsadzie. Prywatna Klinika to inteligentna i prawdziwie śmieszna farsa, w której humor rozwija się aż po ostatnią scenę. Lekka treść, wyraziste postaci, zawrotne tempo, zaskakujące zwroty akcji oraz świetna obsada zapewniają rozrywkę na wysokim poziomie. Historia Harriet rozwódki mieszkającej w eleganckim mieszkaniu w Brighton, która rozwiązuje problemy finansowe dzięki wsparciu dwóch żonatych dżentelmenów i perfekcyjnie zorganizowanego kalendarza. Kiedy jeden z nich zostaje unieruchomiony w łóżku przez złamaną nogę, a w progu mieszkania Harriet pojawia się dawno niewidziana przyjaciółka Anna wraz z niestroniącym od alkoholu mężem oraz niczego nieświadome zdradzane małżonki, spektakl staje się prawdziwym rollercoasterem emocji, pomylonych tożsamości, karykaturalnych sytuacji i arcyśmiesznych dialogów.
Aula Auditorium Maximum, godz. 16 i 19.