Oskarżona o korupcję w aferze Katargate Eva Kaili pozostanie w areszcie. Jej obrońca mówi o średniowiecznych torturach

2023-01-23 09:25:04(ost. akt: 2023-01-23 09:25:50)

Autor zdjęcia: Komisja Europejska KE

Oskarżona o korupcję była już wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Eva Kaili, zatrzymana 9 grudnia w Brukseli, musi pozostać w areszcie jeszcze co najmniej miesiąc - zdecydował w czwartek sąd w Belgii. Grecka polityk ma teraz dobę na złożenie odwołania od decyzji o utrzymaniu aresztu.
Według belgijskich sędziów dalszy areszt jest konieczny ze względu na ryzyko ucieczki i mataczenia.

Obrona Kaili, cytowana przez media, argumentuje zaś, że nie ma takiego zagrożenia.

Ponadto jej obrońcy Mihalis Dimitrakopoulos i Andre Risopoulos oświadczyli w czwartek, że Kaili została w minionym tygodniu poddana "średniowiecznym torturom". Za takie uznali to, że od 3 do 13 stycznia przebywała ona w izolacji, w zimnie, pozbawiona ciepłych ubrań i nie mogła się myć.

Skandal korupcyjny w Parlamencie Europejskim, w który zamieszany jest też między innymi były włoski eurodeputowany lewicy Antonio Panzeri, dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych od Kataru w zamian za korzystne dla tego kraju decyzje. (PAP)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3108143 24 sty 2023 23:50

    Degeneracja UE była widoczna już dawno. Tak dzieje się z ludźmi i organizacjami pozbawionymi zasad i kręgosłupa moralnego. A UE od lat z zasadami, na których opierali się twórcy EWG, walczy. Dla polskiej totalnej opozycji oraz wspierających ją onet.pl oraz wp.pl, temat tego największego skandalu korupcyjnego w UE praktycznie nie istnieje... Bo tak się "przypadkiem" składa, że główni bohaterowie tej afery jednocześnie mocno popierali wszystkie rezolucje potępiające Polskę i kwestionujące praworządność w naszym kraju... Pewnie to czysty przypadek... A przecież to dopiero początek tej afery, która zapewne będzie miała charakter rozwojowy, bo poseł Panzeri zdecydował się zeznawać w zamian za niższy wymiar kary...

    odpowiedz na ten komentarz