AKTUALIZACJA: Pożar w Koszelewkach (powiat działdowski). W budynku były cztery butle z gazem i cała rodzina [ZDJĘCIA]

2023-01-23 07:39:57(ost. akt: 2023-01-23 08:33:03)

Autor zdjęcia: PSP

W niedzielę (22 stycznia) około godz. 22:30 strażacy zostali zadysponowani do pożaru domu wielorodzinnego w Koszelewkach (powiat działdowski). Z ogniem walczyło osiem zastępów straży pożarnej.
To była pracowita noc dla strażaków z powiatu działdowskiego. Wczoraj (niedziela 22 stycznia) około godz. 22:30 w Koszelewkach (powiat działdowski, gmina Rybno) doszło do pożaru budynku wielorodzinnego.

Z żywiołem walczyło siedem zastępów straży pożarnej. Po kilkudziesięciu minutach udało się opanować ogień.

W pożarze jedna osoba została ranna, jednak mieszkaniec budynku został opatrzony na miejscu i nie chciał jechać do szpitala.

W akcji udział brały jednostki: OSP Koszelewy, OSP Żabiny OSP Rybno, OSP Lidzbark OSP Jeleń, JRG Działdowo, KPP Działdowo, ZRM i funkcjonariusze Policji.

AKTUALIZACJA: Udało nam się ustalić szczegóły zdarzenia. Znacznemu spaleniu uległ dach budynku, gdzie (na szczęście) doszło do pożaru. Piszemy na szczęście, bo w budynku znajdowały się cztery butle z gazem, i gdyby pożar rozpoczął się na parterze, to prawdopodobieństwo wybuchu byłoby znacznie większe.

W momencie pożaru w budynku znajdowały się cztery osoby, które same się ewakuowały jeszcze przed przyjazdem jednostek ratunkowych. Obecni na miejscu ratownicy medyczni opatrzyli głowę poszkodowanej osoby, która odmówiła zabrania do szpitala. Na miejsce udał się oficer operacyjny powiatu i Komendant Powiatowy st. bryg. Leszek Góralski.

kg