TIR uderzył w dom na DK59. Jedna osoba jest ranna

2023-01-21 08:41:59(ost. akt: 2023-01-21 14:17:31)

Autor zdjęcia: PSP w Mrągowie

W Mojtynach pomiędzy Mrągowem a Rozogami, tir wbił się w budynek mieszkalny. W regionie miejscami intensywnie pada śnieg i pogarszają się warunki drogowe.
Na razie nie wiadomo z jakich powodów TIR wjechał w dom - będzie to ustalać policja. Dyżurny straży pożarnej w Olsztynie poinformował, że w niewielkim oddaleniu od budynku jest mały zakręt.

— TIR przebił ścianę domu jednorodzinnego i tam się zakleszczył. W domu przebywały dwie osoby, którym nic się nie stało, obecny na miejscu zespół medyków opatruje kierowcę tira — powiedział dyżurny straży pożarnej w Olsztynie.

Na razie nie wiadomo, czy budynek, który ma uszkodzoną ścianę będzie się nadawał do zamieszkania - zdecyduje o tym nadzór budowlany.

W woj. warmińsko-mazurskim miejscami intensywnie pada śnieg. Dyżurna GDDKiA Monika Braham poinformowała , że błoto pośniegowe występuje m.in. na trasie Giżycko-Ełk, od Rucianego-Nidy do granicy województwa, od Zgniłochy do Jedwabna jest lokalna śliskość, na trasie Warszawa-Gdańsk ślisko może być od wsi Załuski do granicy regionu, błoto i ślisko może być od Giżycka do granicy województwa na trasie nr 63.

Po drogach krajowych w regionie jeżdżą obecnie 42 jednostki sprzętu do odśnieżania.

Na trasy wojewódzkie wyjechało 12 jednostek w regionach Nidzica i Olecko.

Śnieg, miejscami bardzo intensywny, pada na linii Nidzica-Olsztynek-Olsztyn i dalej na wschód. Nie pada w okolicach Elbląga. (PAP)


Fot. OSP Kiełbonki

Joanna Kiewisz-Wojciechowska