Alpiniści w strojach superbohaterów odwiedzą pacjentów Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

2023-01-21 14:00:00(ost. akt: 2023-01-20 14:37:33)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

W najbliższą niedzielę alpiniści w strojach superbohaterów umyją okna w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Wszystko za sprawą akcji "Alpiniści dla WOŚP". Chodzi o to, by małym pacjentom sprawić ogrom radości.
W ramach akcji "Alpiniści dla WOŚP" pracownicy branży "wysokościowej" przyjadą w najbliższą niedzielę do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, by bezpłatnie umyć okna szpitalnych oddziałów z zastosowaniem specjalistycznych technik dostępu linowego.

Będą spuszczać się na linach z dachu przebrani w stroje superbohaterów, więc ich widok sprawili z pewnością mnóstwo radości małym pacjentom.

— Spodziewamy się, że niecodzienny widok alpinistów spuszczających się po linach z dachu naszego szpitala wprawi w dobry nastrój również opiekunów pacjentów i pracowników szpitala. Alpinistom będą towarzyszyć również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy z wozów będą polewać okna wodą — informuje Agnieszka Deoniziak z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

„Alpiniści dla WOŚP” działają z pełną aprobatą i wsparciem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odwiedzając szpitale, w których myją okna i zbierając dobrowolne datki na WOŚP do wirtualnej puszki.

Goście przyjadą do szpitala w niedzielę, 22 stycznia ok. godz. 8, by przygotować się do pracy, a od godz. 11 do 14 planują przeprowadzić akcję mycia okien.