Żeby ferie były bezpieczne. Policjanci odwiedzają szkoły [zdjęcia]

2023-01-19 10:51:12(ost. akt: 2023-01-19 11:04:06)
Policjanci odwiedzają szkoły

Policjanci odwiedzają szkoły

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Policjanci z całego powiatu bartoszyckiego, głównie dzielnicowi, rozpoczęli spotkania z dziećmi i ich opiekunami. Spotkania mają sprawić, by zbliżające się ferie zimowe były bezpieczniejsze.
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii to priorytet policjantów. Zagrożeń, z którymi mogą zatknąć się odpoczywający uczniowie jest wiele i nie sposób ich wymienić.

Policjanci z całego powiatu, głównie dzielnicowi, rozpoczęli spotkania z dziećmi i ich opiekunami. Obecnie dużo czasu spędzają na rozmowach, mówiąc o tym jak unikać niebezpieczeństw, tych realnych i tych wirtualnych, które są nierozłącznym elementem surfowania w Internecie.

Policjanci z powiatu bartoszyckiego, obecnie spędzają dużo czasu na rozmowach o bezpieczeństwie w czasie nadchodzących ferii. O tym, że warto przypominać zasady bezpieczeństwa nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego placówki edukacyjne bardzo chętnie goszczą policjantów, a dzięki temu, funkcjonariusze ze swoim przekazem mogą dotrzeć do dużego grona odbiorców.

Policjanci mówią m.in. jak unikać zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnej zabawy na śniegu i lodzie. Przestrzegają przed wchodzeniem na lód na zamarzniętych naturalnych akwenach.

Ich przekaz w najmłodszych grupach uatrakcyjnia znana dzieciom bohaterka profilaktycznych wierszyków pt. „Na ratunek Poli”. Jej historia jest niewątpliwie przestrogą przed bezmyślnością w tym obszarze.

Literacka koleżanka dzieci - Pola weszła na lód, który okazał się kruchy. Dziewczynka wpadła do wody. Szczęśliwie, uratował ją dzielnicowy, który będąc w obchodzie usłyszał wołanie o pomoc.

Policjanci przypominają, że nie można rzucać śnieżkami w jadące samochody, bo może się to skończyć wypadkiem. Przestrzegają przed zjeżdżaniem sankami ze zbocza wprost na ulicę i podczepianie sanek do samochodów, co zawsze jest niebezpieczne.

W czasie ferii, dzieci będą więcej czasu spędzać w domu korzystając z Internetu. Policjanci ostrzegają przed nawiązywaniem ryzykownych znajomości w sieci, przekazywaniem swoich danych osobowych, czy zdjęć ze swoim wizerunkiem.

Starsi uczniowie dowiadują się o odpowiedzialności karnej za nieodpowiednie zachowanie oraz o tym, jakie zachowanie jest przejawem demoralizacji. Policjanci przestrzegali młodzież przed zażywaniem narkotyków i innych niedozwolonych substancji.

Na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, policjanci zawsze przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówili m. in. tym jak ważne jest podróżowanie w zapiętych pasach bezpieczeństwa i korzystanie z przejść dla pieszych oraz noszenie odblasków.

Policjanci przypominają tym młodszym ale i starszym dzieciom, że zawsze powinny słuchać rodziców oraz opiekunów i dbać o to, co mają najcenniejsze, czyli własne zdrowie i życie.
Informacja KPP