Olsztyńscy policjanci z pomocą psa służbowego odnaleźli zaginionego 61-latka

2023-01-18 12:55:04(ost. akt: 2023-01-18 12:59:52)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

Szczęśliwie zakończyła się akcja poszukiwawcza 61-latka, który we wtorek oddalił się z jednego z podolsztyńskich domów pomocy społecznej. W obawie o jego zdrowie i życie, opiekunowie zgłosili to policjantom. Wytropił go pies służbowy, z którym na co dzień pracują funkcjonariusze.
We wtorek (17 stycznia) po godzinie 19:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o oddaleniu się z jednego z podolsztyńskich domów pomocy społecznej 61-letniego mężczyzny.

Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że mężczyzna może znajdować się w stanie zagrażającym jego życiu i samodzielnie może nie trafić z powrotem. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z Zespołu Przewodników Psów Służbowych. Czas reakcji był tu bardzo ważny, ponieważ na zewnątrz panował chłód.

Pies służbowy podjął trop zaginionego mężczyzny. Kilka kilometrów od miejsca oddalenia się, na jednym z przystanków autobusowych, pies służbowy doprowadził policyjnych przewodników do 61-latka. Mężczyzna był zdezorientowany i nie potrafił logicznie wytłumaczyć dlaczego znalazł się w tym miejscu i co zamierza dalej robić.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów i czujnemu węchowi psa służbowego, mężczyzna wrócił bezpiecznie do miejsca pobytu.