Znamy kolejną gwiazdę Kortowiady

2023-01-18 07:15:30(ost. akt: 2023-01-18 07:59:15)
Organizatorzy ujawniają kolejne informacje na temat 62. edycji Kortowiady. Olsztyńskie juwenalia odbędą się w dniach 24-27 maja. Na scenie nad jeziorem Kortowskim wystąpi 15 artystów. Znamy kolejną z gwiazd, która pojawi się na scenie
Olsztyńskie juwenalia odbędą się w dniach 24-27 maja. Na scenie nad Jeziorem Kortowskim wystąpi 15 artystów.

— Podobnie jak podczas poprzedniej edycji wystąpi 15 artystów, reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne. Zadowoleni będą zarówno fani rocka czy rapu, jak i miłośnicy muzyki alternatywnej bądź popu. Wszystkie kortowiadowe wieczory będzie można natomiast spędzić na Silent Party. W ciągu dnia na uczestników czekać będzie wiele atrakcji w postaci wydarzeń kulturalnych, sportowych oraz rozrywkowych. Wiele z nich, wzorem lat poprzednich, będzie miało związek z wybraną tematyką — tłumaczy rzeczniczka Kortowiady.

Dotychczas organizatorzy ogłosili już czterech artystów, którzy pojawią się na muzycznej scenie. Dziś do tej listy dołączył kolejny muzyk.

Pojawił się na polskiej scenie pod koniec lat 90. i od momentu debiutu nieustannie utrzymuje się w czołówce najważniejszych rodzimych raperów. Na przestrzeni niemal 25 lat podejmował wiele nieoczywistych decyzji artystycznych, które skutkowały najczęściej sukcesami – rekordy sprzedaży poszczególnych albumów sprawiły, że każde kolejne wydawnictwo Pezeta zapisało się w historii polskiego hip-hopu. To autor takich hitów jak "Seniorita", "Ukryty w mieście krzyk" czy "Nisko jest niebo". Jego ostatni album to "Muzyka Komercyjna" z 2022 roku.