Wybaczyć Wszystkim Wszystko - wystawa fotografii i premiera płyty olsztyńskiego zespołu

2023-01-18 10:29:40(ost. akt: 2023-01-17 15:51:58)

Autor zdjęcia: Facebook: Romantycy Lekkich Obyczajów

Romantycy Lekkich Obyczajów oraz MOK Olsztyn zapraszają na wyjątkową wystawę połączoną z premierą płyty. To będzie jednorazowe i unikalne wydarzenie na kulturalnej mapie Olsztyna. Kiedy i co nasz czeka?
W obszernej przestrzeni Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały olsztyński zespół zaprezentuje kilkanaście wielkoformatowych fotografii oraz grafik, połączonych z rekwizytami z sesji zdjęciowej i multimediami, które zespół przygotował specjalnie na premierę swojej nowej płyty.

Tytuł płyty oraz wystawy - Wybaczyć Wszystkim Wszystko - spina artystyczną klamrą prezentowane elementy, a jak podkreślają sami artyści: zrodził się z głębokiego zamyślenia nad etapem życia, w którym doświadczyliśmy nowych dla nas emocji, czyli pandemicznej samotności oraz strachu przed wojną.

W trakcie premiery odtwarzany będzie materiał z 4. płyty RLO, a w godzinach popołudniowych planowane jest spotkanie i rozmowa z zespołem oraz twórcami wystawy.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Przed wejściem będzie można nabyć nową płytę i gadżety zespołu.

Fot. MOK Olsztyn

Romantycy Lekkich Obyczajów to zespół założony przez Damiana Lange i Adama Millera w marcu 2011 roku w Olsztynie.

RLO 16 grudnia 2011 roku wydali swój debiutancki, garażowy album o nazwie „Lejdis&Dżentelmenels”, z piosenkami takimi jak "Lodziarka", "5 Perspektyw" i "Bez Ciebie Odchodzę". Kilka miesięcy później podpisali kontrakt z wytwórnią S.P. Records. Singlem promującym płytę było "Poznajmy Się".

Drugi albumu zespołu o nazwie "Kosmos Dla Mas" został wydany w grudniu 2013 roku. Piosenkami promującymi go były "Ziemia Planeta Ludzi", "Urodziny" i "Gwiazdy Spadają". Wysoko oceniany w kategorii płyt alternatywnych, otworzył nowy etap w historii zespołu - alternatywny pop.

Rok 2018 i trzecia płyta - "Neoromantyzm", na której dalsze artystyczne poszukiwania nowych form słychać w "Domu" czy "Zwilż". W singlu tytułowym gościnnie zaśpiewał Grabaż (PP, SNL), wieloletni przyjaciel zespołu. Po wydaniu płyty zespół zagrał swoją najdłuższą klubową trasę koncertową w 25 polskich miastach.

4. album grupy - „Wybaczyć Wszystkim Wszystko”, zostanie wydany pod szyldem nowo powstałej, założonej przez sam zespół „wytwórni lokalnej muzyki” - Stąd Records.

Romantycy mają na koncie trzy płyty LP, kilkanaście teledysków, koncert DVD i składankę Best Of, która ukazała się również w formie Vinylu, zagrali ponad 200 koncertów w całym kraju, w tym te największe, jak występy na Przystanku Woodstock (2016, 2017) i CRF (2017, 2018, 2022).

Zespół mieszka i tworzy w Olsztynie.