Mefedron, haszysz, metamfetamina i sprzedaż narkotyków nieletnim. 28-latek z Olsztyna zatrzymany

2023-01-17 17:15:36(ost. akt: 2023-01-17 15:32:58)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi, który odpowie za posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli mefedron, tabletki ecstasy, haszysz oraz metamfetaminę. Dodatkowo mężczyzna musi się wytłumaczyć ze sprzedaż narkotyków osobie nieletniej.
Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpadli na trop mężczyzny, który mógł posiadać znaczne ilości substancji zabronionych.

Funkcjonariusze wspólnie z policyjnymi wywiadowcami postanowili przeszukać jego mieszkanie. W trakcie czynności w poszczególnych pomieszczeniach znaleziono i zabezpieczono 80 tabletek ecstasy, ponad 30 gramów haszyszu, ponad 60 gramów mefedronu, prawie 20 gramów metamfetaminy oraz gotówkę.

Ponadto policjanci zatrzymali wychodzących z mieszkania dwóch mężczyzn. Przy 34-latku znaleziono woreczek foliowy z zawartością mefedronu, a przy 24-latku haszysz. Łącznie zabezpieczono ponad 260 gramów substancji zabronionych, które przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 24 i 34-latek usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei 28-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji zabronionych. Okazało się, że wobec 28-latka prowadzone jest również postępowanie dotyczące sprzedaży narkotyków osobie małoletniej.

W piątek (13 stycznia) na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe wobec 28-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa narkotykowe może grozić kara do 10 lata pozbawienia wolności.