Trwają rozmowy prezydenta Olsztyna z wykonawcą hali Urania. Nieoficjalnie: będą koleje opóźnienia

2023-01-16 20:48:50(ost. akt: 2023-01-17 08:59:42)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Ciemne chmury po raz kolejny zawisły nad remontowaną "Uranią". Inwestycja wciąż wymaga coraz to większych nakładów finansowych. Na domiar złego nieoficjalnie mówi się o kolejnym opóźnieniu oddania inwestycji. Tym razem o półtora miesiąca.
Umowy na remont HWS Urania w Olsztynie podpisano w czerwcu 2021 roku. Firma Mirbud zadeklarowała, że ukończy prace w ciągu 20. miesięcy od podpisania umowy. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, właśnie byliśmy w przeddzień odebrania jednej z największych inwestycji Olsztyna w XXI. wieku.

Obecnie prezydent Olsztyna prowadzi mediacje z przedstawicielami firmy Mirbud, która jest wykonawcą inwestycji. Aktualny termin ukończenia inwestycji to 23 sierpnia 2023 roku. Nieoficjalnie mówi się, że wykonawca chce przesunięcie oddania głównego budynku hali o 44 dni. Ostatecznie mediacje jeszcze trwają a obydwie strony nie ujawniają ich przebiegu.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem video


Dzisiaj (poniedziałek 16 stycznia) prezydent kolejny raz spotka się z wykonawcami i projektantami hali. Na spotkaniu nie zapadną jednak żadne wiążące decyzje odnośnie terminów ukończenia prac.

— Takie decyzje mają zapaść w ciągu najbliższych dwóch tygodni — przekazuje nam Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Olsztynie.

Pierwotny koszt przebudowy hali Urania to ponad 190 milionów złotych, z czego około 130 milionów to unijne dofinansowanie. Wykonawca chce jednak, aby miasto dołożyło do niej kilkadziesiąt milionów złotych. Dokładną kwotę poznamy dopiero po zakończeniu procesu mediacji.

Karol Grosz