PILNE: Tragiczna śmierć w powiecie olsztyńskim. Martwy mężczyzna na uprzęży alpinistycznej wisiał na drzewie w Jedzbarku

2023-01-14 12:36:45(ost. akt: 2023-01-14 13:04:20)
Denat to prawdopodobnie 35-letni pracownik

Denat to prawdopodobnie 35-letni pracownik

Autor zdjęcia: PSP Olsztyn/GO

Tragicznego odkrycia dokonano dzisiaj (sobota 14 stycznia) rano. Świadek zobaczył wiszącego na drzewie mężczyznę w uprzęży alpinistycznej, który nie reagował na próby nawiązania kontaktu. Kilka minut po godz. 11 na miejsce przybyły służby ratunkowe. Niestety, 35-latka nie udało się uratować.
Denat to prawdopodobnie 35-letni pracownik, który samodzielnie wykonywał prace przy przycince górnych partii drzew.

— Na miejsce została zadysponowana specjalistyczna grupa wysokościowa z Olsztyna, która już na górze stwierdziła, że mężczyzna nie ma czynności życiowych — przekazuje nam starszy kapitan Grzegorz Różański z KW PSP w Olsztynie — Ciało pracownika specjalnymi technikami zostało ściągnięte na ziemię. Ze wstępnych ustaleń wynika, że to 35-letni pracownik samodzielnie wykonujący prace przy przycince górnych gałęzi drzew.

Fot. PSP Olsztyn/GO

Obecnie szczegółowe śledztwo na miejscu zdarzenia prowadzą funkcjonariusze policji. Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci 35-latka było uderzenie przez jedną ze ściętych gałęzi. Denat został uderzony w głowę przez konar i przygnieciony.

Obecnie nie wiadomo czy był pracownikiem firmy, czy wykonywał prace na własną rękę. Służby ustalają, czy mężczyzna posiadał wymagane uprawnienia i wyposażenie. Ciało mężczyzny wisiało na wysokości około 15 metrów.

Karol Grosz

Fot. PSP Olsztyn/GO