W ten weekend kolejna dawka świątecznej magii w Stawigudzie i w Olsztynku

2023-01-13 14:45:22(ost. akt: 2023-01-13 15:16:18)
szopka

szopka

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Okres Świąt Bożego narodzenia za nami. Jednak jeszcze nie wszyscy zapomnieli o tym magicznie czasie. Przedstawiciele Stawigudy i Olsztynka chcą, by ich mieszkańcy jeszcze raz poczuli piękny, świąteczny klimat. Jak?
Już dzisiaj piątek (13 stycznia) o godz. 17:00 na sali widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku odbędzie się Koncert Świąteczny organizowany przez Miejski Dom Kultury w Olsztynku.

Pod przewodnictwem i reżyserią Doroty Partyki i Katarzyny Waluk wystąpią Ewelina Szambora, Agnieszka Symołon, Paulina Wójcik, Dorota Partyka, Sing and Live, Tonacja, Kornelia Zych, Maria Łykasiewicz, Emilia Kozłowska, Łukasz Wilk i Marimba.

Dla tych, którzy dzisiaj nie mają możliwości, żeby poczuć te wyjątkowe emocje, już w najbliższą niedzielę (15 stycznia) odbędzie się VI Stawigudzkie Kolędowanie "Leżysz mały Jezusiczku..." organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie i Parafię św. Jana Ewangelisty w Bartagu.

Koncert rozpocznie się o godz. 13:00 w Kościele św. Jana Ewangelisty i Sanktuarium Opatrzności Bożej w Bartągu.

Podczas koncertu wystąpi Chór "Legenda", Zespół "Kosejder", Chór "Konsonans", Zespół "Baby Ruśkie" i Arciszewscy Art. Studio.

Wiktoria Podlewska