Brutalne morderstwo w wigilijną noc na Zatorzu w Olsztynie. Mężczyzna został pobity na ul. Jagiellońskiej i pozostawiony nagi na chodniku

2023-01-11 14:05:39(ost. akt: 2023-01-11 14:33:50)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wigilijna noc to dla większości z nas miły czas spędzony z rodziną. Gdy mieszkańcy łamali się opłatkiem, na ul. Jagiellońskiej doszło do brutalnego morderstwa. Zatrzymani w tej sprawie zostali trzej młodzi mężczyźni.
Była wigilijna noc z 24 na 25 grudnia 2022 roku. W momencie, gdy większość z nas spędzała czas z rodziną, Wojciech S. szedł ulicą Jagiellońską w Olsztynie. W pewnym momencie zaczepiło go trzech mężczyzn: 18-letni Jakub M., 19-letni Mateusz L. i 29-letni Patryk M.

Wojciech S. nie miał szans w starciu z trójką napastników. Mężczyźni najpierw okładali go pięściami, następnie, gdy znalazł się na ziemi, kopali go z całej siły. Po wszystkim napastnicy rozebrali Wojciecha S. do naga i zostawili nieprzytomnego w śniegu. Mężczyzna w wyniku obrażeń zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Sekcja zwłok wykazała, że Wojciech S. zmarł w wyniku obrażeń brzucha, a w szczególności uszkodzenia krezki jelita cienkiego.

— Mężczyźni zostali zatrzymani 25, 26 i 28 grudnia — przekazuje nam p.o. Daniel Brodowski z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie — Zatrzymań dokonali funkcjonariusze policji z Wydziału Życia i Zdrowia Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Został im przedstawiony zarzut udziału w pobiciu, którego skutkiem była śmierć człowieka. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę od roku do 10. lat pozbawienia wolności — przekazuje prokurator.

I dodaje: — Prokurator dokonał czynności procesowych i skierował wnioski do Sądu Rejonowego w Olsztynie o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd się przychylił we wszystkich przypadkach. Postępowanie jest w toku, trwają dalsze czynności dowodowe.

Obecnie zabezpieczany jest materiał dowodowy w postaci monitoringu i ubrań oskarżonych. Swoje opinie w tej sprawie przedstawią również biegli m.in z zakresu biologii.

Do tematu wrócimy.

Karol Grosz

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Obrzydliwy dziad #3107987 12 sty 2023 22:28

  Na front ich niech walcza z Ruskimi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. www #3107969 11 sty 2023 16:32

  w wigilię nie było śniegu !!

  odpowiedz na ten komentarz

 3. magda #3107966 11 sty 2023 15:50

  Apel do sędziego, zlituj się nad społeczeństwem, daj im od razu zawiasy, po co mamy płacić kilka lat za prąd i wodę w sądzie bo tyle zapewne będzie trwała rozprawa. Nie posadzicie ich, wy o tym wiecie, droga enigmo i my, społeczeństwo.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. AtoJa #3107961 11 sty 2023 14:56

  Co jest warte życie człowieka ? Pobili człowieka tak brutalnie, że zmarł i grozi im za to tylko od roku do 10 lat. Czyli dostaną po parę lat i za dwa trzy lata te zdegenerowane osobniki, trudno ich nazwać ludźmi, znajdą się na wolności i będą zagrażać życiu i zdrowiu porządnych ludzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz