Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów w Olsztynie

2023-01-10 08:15:00(ost. akt: 2023-01-09 16:31:09)

Autor zdjęcia: wikipedia.pl

Niepowtarzalny głos i wyjątkowa charyzma – właśnie te cechy wyróżniają Krzysztofa Cugowskiego. "Do tanga trzeba dwojga", ale na koncert można pójść w pojedynkę, we trójkę lub w ile osób się chce. A taka okazja nadarzy się już niebawem w Olsztynie.
Tego pana chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Krzysztof Cugowski gra dla publiczności już 50 lat i wciąż ma apetyt na więcej. Wraz z nową trasą koncertową zapowiada kolejne utwory, które stworzył wspólnie z Zespołem Mistrzów.

50 jubileusz pracy artystycznej Krzysztof Cugowski uczcił krążkiem „50/70. Moje najważniejsze”. Podczas nowej trasy koncertowej publiczność może liczyć na pasjonującą muzyczną podróż przez pięć dekad. Koncerty pełne wielkich i niezapomnianych hitów w nowych, ciekawych aranżacjach, do tego okraszonych najwyższej klasy rockowymi brzmieniami.

Każdy występ Krzysztofa Cugowskiego to prawdziwa muzyczna uczta. Artysta do solowego projektu zaprosił grupę muzyków – Zespół Mistrzów:
Jacek Królik – gitara
Cezary Konrad – perkusja
Robert Kubiszyn – gitara basowa
Tomasz Kałwak – fortepian

Podczas koncertu na słuchaczy czeka muzyczna podróż przez pięć dekad, pełna największych hitów i ciekawych, nowych aranżacji. Niezapomniane rockowe wrażenia gwarantowane

Współzałożyciel i wieloletni wokalista rockowego zespołu Budka Suflera. Nagrał z nim dwanaście albumów studyjnych, wśród nich płytę Nic nie boli, tak jak życie, której sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy. Z zespołem koncertował m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Nagrywał także albumy solowe, w tym płytę Integralnie z coverami przebojów polskiego i światowego rocka. Współpracował z Rayem Wilsonem, Garym Brookerem i Garou. Występował także wspólnie z synami Wojciechem i Piotrem w ramach rodzinnego zespołu Cugowscy.

W 2017 zaczął koncertować z Zespołem Mistrzów. W 2020 nagrał z nimi dwupłytowy album zatytułowany 50/70 Moje najważniejsze – na pierwszej płycie znalazły się utwory solowe i nagrane wcześniej z Budką Suflera, drugą płytę stanowił zapis koncertu, który odbył się w studiu Polskiego Radia Lublin w 2018