Zarobił 4 tysiące złotych, teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności

2023-01-05 07:11:00(ost. akt: 2023-01-04 15:25:21)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Od dawna wiemy, że Internet to miejsce, w którym można robić wiele dobrego. Zdarzają się jednak tacy, którzy korzystają z niego w celach niezgodnych z prawem. Oszuści proponują fikcyjne przedmioty na sprzedaż, które mimo wpłaty pieniędzy od kupującego, nigdy do niego nie trafiają. Tak właśnie zarabiał 36-latek, sprzedając towary, których nigdy nie posiadał. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Do Sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie, który jak ustalili funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, od 10 stycznia do 1 czerwca 2021 roku, poprzez oszustwa na jednym z portali sprzedażowych, oszukał kupujących na kwotę ponad 4 tysięcy złotych.

Mężczyzna umieszczał ogłoszenia dotyczące m.in. sprzedaży telefonów komórkowych, tabletów, konsoli do gry czy zegarków w okazyjnych cenach.
Za przedmioty otrzymywał przelewy. Nie wysyłał towarów, z racji, że nigdy ich nie posiadał.

Ofiarami oszusta były nie tylko pojedyncze osoby z całej Polski, ale również firma sprzedażowa, która nie otrzymała prowizji od sprzedanych produktów.
Zgodnie z kodeksem karnym, 36-latkowi, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.