Jak wypadają święta w 2023 roku? Kiedy najlepiej zaplanować urlop? [KALENDARZ]

2023-01-05 11:50:00(ost. akt: 2023-01-05 11:57:28)

Autor zdjęcia: pixabay

Razem z nowym rokiem, pojawiło się pytanie jak będą wyglądać święta w tym roku. Wiele osób może zastanawiać się, kiedy wziąć wolne w pracy, by skorzystać z dłuższego urlopu. W 2023 roku można skorzystać z 13 dni ustawowo wolnych od pracy, ale są też takie weekendy, które będzie można wydłużyć.
6 stycznia (piątek) to Święto Trzech Króli. W kalendarzu oznaczone jest czerwoną kartką, co oznacza, że tego dnia nie pójdziemy do pracy.

Wielkanoc w tym roku rozpocznie się od 9 kwietnia (niedziela). Natomiast wykorzystując dwa dni urlopu, wolne rozpocząć można od 6 kwietnia (Wielki Czwartek). Co daje pięć dni wolnych zamiast trzech.

Majówka w tym roku wydłuży się o dodatkowe dwa dni, ponieważ 1 maja przypada na poniedziałek. Jednak żeby mieć więcej wolnego, trzeba wziąć jeden dzień urlopu na 2 maja (wtorek).

Kolejny długi weekend można rozpocząć od 8 czerwca, ponieważ na ten dzień przypada Boże Ciało i jeśli wykorzystamy jeden dzień urlopu, możemy cieszyć się czterodniowym odpoczynkiem.

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny przypadające na 15 sierpnia (wtorek) również jest dniem ustawowo wolnym od pracy, co oznacza, że biorąc jeden dzień urlopu na 14 sierpnia, będzie można cieszyć się czterema wolnymi dniami.
1 listopada czyli Wszystkich Świętych to środa, jeśli ktoś planuje wyjazd do innej części Polski, ma do tego bardzo dobrą okazję. Wystarczy, że weźmie wolne w pracy na czwartek i piątek, dzięki czemu zyska aż pięć dni urlopu.

11 listopada przypada w sobotę, dlatego ten dzień będzie można odebrać w innym terminie.

W grudniu można zaplanować aż 10- dniowy urlop. Wystarczy wziąć wolne od 27 do 29 grudnia, żeby cieszyć się wolnym aż do 1 stycznia 2024 r.