Olsztyn wszedł w nowy rok ze śmietniskami w parkach. Odpowiedzialni są za to "imprezowicze"

2023-01-02 11:18:12(ost. akt: 2023-01-02 12:44:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wiele osób nie potrafi jeszcze pojąć, że nadejście nowego roku można świętować bez alkoholu i fajerwerków. Niestety niektórzy nawet nie rozumieją, że dobrze wychowany człowiek powinien po sobie posprzątać. To właśnie dzięki takim "imprezowiczom" wspaniałe olsztyńskie parki przypominają wysypiska śmieci.
Za nami weekend noworoczny. Nowy rok jak zawsze, został przywitany przez mieszkańców Olsztyna fajerwerkami. Niestety, wielu olsztynian zapomniało o dobrych manierach, których konsekwencje widzimy dzisiaj na ulicach.


Część mieszkańców, już w drodze do pracy, zauważyć mogła porozrzucane na chodnikach i trawnikach pozostałości po fajerwerkach. Staje się to szczególnie niebezpieczne, jeśli petarda to niewypał i znajduje się blisko rzeczy łatwopalnych. Kolorowe i duże opakowania mogą zaciekawić dzieci i zwierzęta.

— Jak zawsze wyszłam z moją Kejti na spacer. To malutka suczka rasy York — pisze nasza czytelniczka w liście do redakcji — To co zastałam w parku Jakubowo to prawdziwy koszmar. Moja suczka to bardzo delikatny piesek i muszę bardzo o nią dbać. W chwili nieuwagi zobaczyłam, że trzyma w pyszczku jakieś opakowanie po wystrzelonej petardzie! — relacjonuje czytelniczka.

I dodaje: Nie dość, że poprzedniego dnia niemal nie umarła ze strachu, to dzisiaj by się zatruła tą okropną siarką. Żenujące zachowanie tych "imprezowiczów". Olsztyn jeszcze nie jest gotowy na 2023 rok.

Wiktoria Podlewska