Rodzice na podwójnym gazie świętowali sylwestra z półtorarocznym synkiem pod opieką

2023-01-03 08:31:00(ost. akt: 2023-01-02 15:53:32)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Pijani mieli pod opieką półtorarocznego syna i około dwóch promili we krwi. Chłopiec ostatecznie trafił pod opiekę pracowników MOPS. Sprawą nieodpowiedzialnych rodziców zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
W noc sylwestrową (31 grudnia) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z bloków na korytarzu bawi się grupa nietrzeźwych osób.

Wśród nich mieli znajdować się rodzice, mający pod opieką małe dziecko. Na miejsce został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia.

Interweniujący funkcjonariusze na korytarzu zastali pijanych rodziców mających pod opieką półtorarocznego syna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie 37-letniej matki krążyło blisko 1,5 promila alkoholu, a 40-letniego ojca ponad 2 promile alkoholu. Co gorsza, rodzicie nie widzieli nic złego w tym, że będąc „na podwójnym gazie” mają pod opieką syna, ponieważ są na zabawie sylwestrowej. Pozostali uczestniczy imprezy również byli pod wpływem alkoholu.

Policjanci na miejsce wezwali pracowników MOPS, którym przekazano chłopca. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie sytuacji.