Jakich pacjentów spodziewa się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie w ten weekend?

2022-12-31 14:00:00(ost. akt: 2022-12-30 15:20:26)
Sylwester 2017-2018

Olsztyn-przywitanie Nowego Roku w mieście, koncert,pokaz sztucznych ogni.

Sylwester 2017-2018 Olsztyn-przywitanie Nowego Roku w mieście, koncert,pokaz sztucznych ogni.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Sylwester to czas zabawy i świętowania, ale nie tylko... Zdarzają się również licznie urazy i wypadki. Na nie przygotowani są lekarze ze Szpitalnego Klinicznego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Czego spodziewają się podczas sylwestrowej nocy?
Noc sylwestrowa to huczna zabawa i świętowanie ubiegłego roku. To także oczekiwanie na nadchodzące, nowe zdarzenia. Mimo radosnego czasu, zdarza się, że niektórzy swój wieczór kończą w szpitalu. Dlaczego?
O tym jakie są najczęstsze przyczyny odwiedzin "imprezowiczów" w szpitalu w noc sylwestrową mówi Przemysław Prais, rzecznik prasowy WSS w Olsztynie

— Jeśli chodzi o Sylwestra i Nowy Rok spodziewamy, że będziemy mieć do czynienia z pacjentami z obrażeniami spowodowanymi fajerwerkami — informuje rzecznik prasowy Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie.

Co roku prowadzone są akcje informacyjne, związane z bezpiecznym i odpowiedzialnym odpalaniem fajerwerków. Niestety, bardzo często zdrowy rozsądek nie idzie w parze z zabawą sylwestrową.

— W ubiegłych latach były to najczęściej poparzenia dłoni i uszkodzenia palców. Zdarzały się również urazy gałek ocznych — mówi Przemysław Prais.

Mimo, że SOR jest przygotowany na wszystkich potrzebujących pomocy pacjentów, lekarze apelują o uważne używanie fajerwerków, by nie dochodziło do nieszczęśliwych wypadków.

Musimy pamiętać, że nie tylko fajerwerki mogą zrobić nam krzywdę. Noworoczny weekend to również czas kiedy do szpitali zgłaszają się osoby z zatruciem alkoholowym, pobici, zatruci używkami lub ze złamaniami.

Warto zachować rozwagę w nadchodzący weekend, by wejść w rok 2023 cali i zdrowi.

WP