To czytaliście w 2022: Dzik z Olsztyna ponownie stał się gwiazdą internetu [VIDEO]

2023-01-01 20:00:12(ost. akt: 2022-12-30 15:27:46)

Autor zdjęcia: Aleksander Modzelewski

W tej krótkiej serii przypomnimy wam nasze najlepsze artykuły z 2022 roku. Co się działo, co warto zapamiętać, czym żył Olsztyn a czym województwo warmińsko-mazurskie? Zapraszamy do podróży po 2022 roku.

25 marca 2022


Do kuriozalnej sytuacji doszło w Olsztynie na jednym z boisk na Osiedlu Generałów. Do dwóch chłopców grających w piłkę przyłączył się...dzik. Szybko okazało się, że umiejętności sportowe popularnego w mieście zwierzaka zachwyciły całą Polskę a film przekroczył 63 tys. polubień.

O dzikach w Olsztynie napisano już chyba wszystko. Zwierzęta stały się prawdziwą ikoną miasta i są wymieniane zaraz obok malowniczych jezior jako druga ikona stolicy Warmii. Ostatnio temat dzików jednak ucichł i słyszymy tylko o pojedynczych incydentach, wszystko za sprawą odłowni, które od pewnego czasu działają w mieście.

Nie oznacza to jednak, że dzików w Olsztynie nie ma. Tymon Michałkiewicz z Olsztyna uwiecznił na filmie jak jeden z nich "gra w piłkę" na jednym z boisk na Osiedlu Generałów w Olsztynie.

Dzik okazał się dobrym napastnikiem i skutecznym dryblerem, bo bez problemu pokonał z piłką całe boisko. Być może dzikim zawodnikiem zainteresują się lokalne kluby piłkarskie?

Film stał się hitem TikToka a w chwili publikacji tego artykułu ma już ponad 63 tys. polubień.


Karol Grosz