Nowym dyrektorem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zostanie Janusz Ciepliński

2022-12-30 14:02:52(ost. akt: 2022-12-30 14:11:08)
Piotr Sułkowski podczas ubiegłoroczej edycji festiwalu  w Ostródzie

Piotr Sułkowski podczas ubiegłoroczej edycji festiwalu w Ostródzie

Autor zdjęcia: Arek Korczin

Dyrektorem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej od 1 stycznia będzie Janusz Ciepliński. Zastąpi prof. Piotra Sułkowskiego, który objął stanowisko dyrektora Opery Krakowskiej.
Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zdecydował, iż konkursu na stanowisko dyrektora Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie nie będzie.

— Organizator powołał nowego dyrektora w trybie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Od 1 stycznia 2023 r. Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie będzie kierował Janusz Szczepan Ciepliński — poinformowało biuro prasowe Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Janusz Ciepliński jest dyrektorem Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach; był solistą trębaczem w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Plany zawodowe i artystyczne nowy dyrektor ma przedstawić 2 stycznia podczas konferencji.

Pierwszy koncert Warmińsko-Mazurskich Filharmoników za dyrekcji Janusza Cieplińskiego, odbędzie się 5 stycznia. Wystąpią śpiewacy soliści i orkiestra symfoniczna Filharmonii pod batutą Szymona Steca, a w programie znajdą się arie i duety z operetek i oper. (PAP)