Wypadek na krajowej "16", auta po zderzeniu wylądowały w rowie. Trzy osoby trafiły do szpitala [zdjęcia]

2022-12-30 13:30:50(ost. akt: 2022-12-30 13:47:01)
Do wypadku doszło na DK16 w miejscowości Sobiewola (pow. iławski, gm. Kisielice)

Do wypadku doszło na DK16 w miejscowości Sobiewola (pow. iławski, gm. Kisielice)

Autor zdjęcia: KPP Iława

POWIAT IŁAWSKI\\\ Do groźnego wypadku doszło dzisiaj rano (piątek 30 grudnia) na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Sobiewola (gm. Kisielice). Trzy osoby, które zostały ranne w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, zostały przewiezione do szpitala.

Dzisiejszy poranek był pracowity dla służb ratunkowych z powiatu iławskiego. Tuż po godzinie 9.00 na skrzyżowaniu ul. Ostródzkiej z ul. Gospodarską w Iławie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Więcej na ten temat w artykule: Kolizja na ul. Ostródzkiej. Jedna z kierujących została ukarana mandatem

Dosłownie kilka minut wcześniej do groźnego zdarzenia drogowego doszło w Sobiewoli w gminie Kisielice (powiat iławski), także na drodze krajowej nr 16.

— Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym w miejscowości Sobiewola w gminie Kisielice. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, gdzie zastali w przydrożnym rowie dwa rozbite samochody osobowe — relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Trzy osoby w wyniku wypadku zostały ranne, wszystkie przetransportowano do szpitala — dodaje oficer prasowa komendy powiatowej policji w Iławie, która podaje od razu okoliczności tego zdarzenia.

53-latek kierujący toyotą, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu mercedesem i doprowadził do zderzenia między pojazdami. Policjanci ustalają jeszcze dokładne okoliczności tego zdarzenia — relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska.

Droga krajowa nr 16 tuż po wypadku była zablokowana w tym miejscu. Już jest przejezdna.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl