Mikołaj na psim zaprzęgu przejechał przez obwodnicę Nowego Miasta Lubawskiego

2022-12-29 17:05:30(ost. akt: 2022-12-29 15:55:18)

Autor zdjęcia: PrintScreen Facebook PORR S.A

Firma PORR S.A., która właśnie zakończyła budowę 18 kilometrów drogi krajowej numer 15, postanowiła w nietypowy sposób zwieńczyć prace i pożegnać się z mieszkańcami. Przez nową obwodnicę Nowego Miasta Lubawskiego przejechał Mikołaj i psi zaprzęg.
W środę przed świętami (21 grudnia) udostępniono kierowcom obwodnicę Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15. Trasa ma blisko 18 km długości. Koszt zakończonych prac budowlanych to około 318 mln zł.

Nowa trasa została powiązana z innymi drogami poprzez cztery ronda - na wysokości miejscowości: Brzozie Lubawskie, Kacze Bagno, Nowe Miasto Lubawskie i Bratian. Wybudowano 14 obiektów inżynierskich: dziewięć wiaduktów, przejścia dla zwierząt - górne i trzy dolne oraz most nad rzeką Wel.

W dość nietypowy sposób swe prace postanowiła zwieńczyć firma PORR S.A. Na swoim profilu społecznościowym umieściła wpis oraz wyjątkowy film. Nową drogę przetestował sam Mikołaj, zamiast reniferów towarzyszyły mu... psy.

— To już ten czas. Czas wracać do domu na święta. Jeżeli ktoś z Warmii i Mazur, polecamy naszą świeżutką obwodnicę Nowego Miasta Lubawskiego. Testowały ją pieski z PrzystanekAlaska.pl. I Pan ho ho ho — firma napisała na swoim profilu facebookowym.


Obwodnica ma skrócić czas przejazdu i poprawić bezpieczeństwo, m.in. dzięki zmniejszeniu liczby skrzyżowań i zlikwidowaniu bezpośrednich wjazdów na drogę z pól i posesji.

Umowę na realizację tego zadania olsztyńska GDDKiA podpisała w lutym 2018 r. Inwestycja była realizowana w systemie "Projektuj i buduj" przez konsorcjum firm Porr z Warszawy i Porr Bau z Wiednia.