Co dalej z kartami miejskimi w Olsztynie?

2022-12-29 08:20:00(ost. akt: 2022-12-28 15:45:29)

Autor zdjęcia: D

Użytkownicy Olsztyńskiej Karty Miejskiej od ponad miesiąca mogli spotkać się z utrudnieniami. Bowiem ZDZiT podzielił się informacją o niedostępności na rynku elektronicznych kart. Jak obecnie mają się karty miejskie?
Na początku listopada bieżącego roku Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu poinformował, że w związku z chwilową niedostępnością na rynku elektronicznych kart, nastąpi przerwa w wydawaniu Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Do czasu uzupełnienia zasobów wydawane będą tylko Karty Seniora (osobom powyżej 60 roku życia) oraz duplikaty wcześniej wystawionych OKM.

— W dalszym ciągu przyjmowane są nowe wnioski o wydanie Olsztyńskiej Karty Miejskiej, a zakładany termin ich wydania to 10 grudnia 2022 roku — informował jakiś czas temu Michał Koronowski, rzecznik prasowy ZDZiT. — Jednocześnie informujemy, że wszystkie obowiązujące bilety w olsztyńskiej komunikacji miejskiej dostępne są za pośrednictwem aplikacji mobilnych, takich jak moBilet, mPay i zBiltem, do skorzystania, z których zachęcamy. Poszczególne rodzaje biletów dostępne są także w 51 biletomatach stacjonarnych na terenie Olsztyna oraz w 200 biletomatach mobilnych w autobusach i tramwajach.

Po ponad miesiącu, w ubiegłym tygodniu ZDZiT poinformował, że Olsztyńskie Karty miejskie znów są wydawane.

— Informujemy, że zasoby Olsztyńskiej Karty Miejskie zostały uzupełnione. Elektroniczne karty są na bieżąco wydawane w Punktach Obsługi Klienta — możemy przeczytać na stronie ZDZiT.

Olsztyńska Karta Miejska (OKM) ma format karty płatniczej. Jest to przede wszystkim nowoczesny nośnik biletów elektronicznych, obowiązujących w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Ale nie tylko. Wystarczy spersonalizować kartę, by móc korzystać z dodatkowych usług.