Niemcy: liczba zachorowań na covid i grypę rośnie w rekordowym tempie. 9 mln osób z objawami

2022-12-27 15:39:03(ost. akt: 2022-12-27 15:49:11)

Autor zdjęcia: PAP

Niemcy zmagają się z "tridemią", czyli wzmożoną zachorowalnością na grypę, COVID-19 oraz RSV. Tylko w okresie od 12 do 18 grudnia zdiagnozowano ok. 9 mln chorych osób. Jak informuje portal Focus Online, objawami są: ból gardła, kaszel i gorączka.
Osobom, u których występują powyższe objawy, zaleca się samoizolację.

— Obecnie bardzo silnemu krążeniu wirusów oddechowych towarzyszą wzmożone infekcje bakteryjne dróg oddechowych. Oczekuje się, że zakażenia paciorkowcami i pneumokokami grupy A będą nadal wzrastać — poinformował Instytut Roberta Kocha.

Z falą zachorowań wywołaną paciorkowcem zmagały się wcześniej takie kraje jak Francja, Szwecja czy Wielka Brytania.

W grudniu z każdym tygodniem wzrosła zachorowalność na COVID-19. W ostatnim tygodniu wzrost wyniósł aż 11 proc — podaje portal Focus Online.

Większość wszystkich zakażeń koronawirusem w Niemczech jest wywołana przez Omikron BA.5. Choć liczba hospitalizacji utrzymuje się na stabilnym poziomie, to rośnie liczba osób, które trafiają na oddział intensywnej terapii.

Oprócz koronawirusa Niemcy borykają się z rosnąca liczbą zachorowań na grypę. U większości osób, które zgłaszały się do lekarzy, zdiagnozowano wirus grypy (55 proc.) oraz RSV (15 proc.). Obecnie liczba zachorowań na covid rośnie wśród osób starszych, podczas gdy grypa i zakażenia RSV dotykają głównie dzieci i młodszych dorosłych.

Źródło: Polsat News