AKTUALIZACJA: Zasypany pracownik na inwestycji tramwajowej w Olsztynie żyje [ZDJĘCIA]

2022-12-27 11:30:29(ost. akt: 2022-12-27 16:09:13)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziś (wtorek 27 grudnia) około godz. 11 doszło do wypadku podczas prac przy inwestycji tramwajowej w Olsztynie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wyszyńskiego. Obecnie trwa akcja ratownicza.
Do wypadku doszło dziś (27.12) około godz. 11. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna z nieznanych przyczyn został przysypany piaskiem podczas prac na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Piłsudskiego.

Aktualnie trwa akcja ratownicza, mężczyzna jest wydobywany spod piasku.

AKTUALIZACJA 11:40


Do wypadku doszło w momencie, kiedy poszkodowany mężczyzna znajdował się w wykopanym rowie. W pewnym momencie do wykopu podjechała ciężarówka, pod której ciężarem osunął się mokry piasek z gliną i przysypał mężczyznę do wysokości pasa.

Fot. Zbigniew Woźniak

Cały czas istniało ryzyko przewrócenia się ciężarówki na robotnika, dlatego przytrzymywały ją dwie koparki.

Mężczyzna został wyciągnięty z użyciem koparki i przymocowanej liny. Na miejscu pracują służby.

— We wtorek około godz. 11 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o wypadku przy pracy na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z al. Wyszyńskiego — mówi post. Paulina Żur z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie — Na miejscu okazało się, że 22-latek został przysypany piaskiem. Przy współpracy służb pracujących na miejscu mężczyzna został wydobyty i przetransportowany do szpitala. Sytuacja zostanie zgłoszona do Państwowej Inspekcji Pracy.

Karol Grosz