Bohaterska postawa mieszkańca Kozłowa. Uratował 80-letniego sąsiada z pożaru

2022-12-21 14:23:27(ost. akt: 2022-12-21 14:32:18)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Mieszkaniec Kozłowa uratował 80-letniego sąsiada, w którego domu wybuchł pożar. Senior nie był w stanie samodzielnie wydostać się z płonącego i zadymionego budynku.
Według policji 54-latek ze wsi Kozłowo w gminie Sorkwity zauważył dym wydobywający się z domu znajdującego się po sąsiedzku.

— Natychmiast pobiegł zobaczyć, co się stało. Gdy zajrzał przez okno w kuchni zauważył płomienie i zadzwonił po służby ratunkowe. Podczas rozmowy z dyspozytorem usłyszał głos mężczyzny, który wołał ratunku — poinformowała mł. asp. Paulina Karo z mrągowskiej policji.

Pomimo dużego zadymienia wszedł do budynku. Odnalazł tam 80-letniego właściciela domu, który stał oparty o ścianę w korytarzu i nie był w stanie sam opuścić pomieszczenia. 54-latek wyprowadził go zewnątrz.

Po chwili przyjechały służby ratunkowe. Strażacy ugasili pożar, a ratownicy medyczni zabrali 80-latka do szpitala na obserwację.

— Gdyby nie czujność sąsiada, to zdarzenie mogło skończyć się tragicznie. Na szczęście, dzięki jego szybkiej i zdecydowanej reakcji 80-latek nie doznał żadnych obrażeń — przekazała policjantka.

Źródło: PAP
autor: Marcin Boguszewski