1037 kart trafi do seniorów z Olsztyna

2022-12-21 13:38:29(ost. akt: 2022-12-22 10:48:10)

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Olsztynianie okazali serca i podzielili się dobrym słowem z samotnymi seniorami podczas akcji "Kartka dla Seniora". Niezwykłe świąteczne karty wkrótce trafią do adresatów.
„Kartka dla Seniora" to jedna z tych inicjatyw, które przypominają jak piękny i wzruszająco bezinteresowny potrafi być człowiek. Dzięki mieszkańcom Olsztyna MOK powtórzył oszałamiający sukces. Mieszkanki i mieszkańcy Olsztyna – ci mali i ci duzi – po raz kolejny pokazali, że nieobojętny jest im los samotnych osób mieszkających w domach pomocy społecznej. 1037! Tyle pięknych, bardzo często wykonanych własnoręcznie, świątecznych kartek przygotowały olsztynianki i olsztynianie.

Czeka na nie 25 samotnych osób, które mieszkają w domach pomocy społecznej. To kreatywni, sympatyczni, otwarci ludzie o szerokich zainteresowaniach - wielbiciele muzyki, literatury, zwierząt, rozwiązywania krzyżówek.

Przez ponad tydzień olsztynianie przygotowali i wrzucili do specjalnej, świątecznej skrzynki na listy dokładnie 1037 kart. Przygotowane do segregacji, pokryły niemal całą scenę zlokalizowaną w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków.

— Tyle pięknych, bardzo często wykonanych własnoręcznie, świątecznych kartek przygotowali olsztynianki i olsztynianie — mówi Agnieszka Prusik z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. — A wiemy, że to jeszcze nie wszystkie, bowiem czekamy na zapowiedzianych spóźnialskich.

Karty mieszkańcy Olsztyna przygotowywali indywidualnie, ale nie zabrakło także prac grupowych. W akcję włączyły się całe rodziny, przedszkola, szkoły, studenci czy działacze organizacji pozarządowych.

Karty mają trafić do adresatów już w przedświąteczny czwartek (22 grudnia).

Fot. MOK Olsztyn