Jeden ukrywał się w szafie, drugi sam zgłosił się do sądu – poszukiwani zatrzymani przez policjantów z Olsztyna

2022-12-21 19:06:22(ost. akt: 2022-12-21 15:10:39)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

W ciągu jednego dnia olsztyńscy policjanci zatrzymali dwie osoby poszukiwane. 46-latek próbował uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa ukrywając się przed policjantami w szafie. Z kolei 45-latek postanowił sam rozliczyć się z wymiarem sprawiedliwości i stawił się do sądu. Obaj poszukiwani mężczyźni zostali zatrzymali i trafili już do zakładu karnego.
W poniedziałek (19 listopada) olsztyńscy poszukiwacze wspólnie z wywiadowcami wpadli na trop mężczyzny, który od 2016 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna miał przebywać w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna.

Funkcjonariusze po wejściu do domu nie zastali wskazanego mężczyzny, a jedynie jego bliskich. Domownicy twierdzili, że nie widzieli poszukiwanej osoby, byli wyraźnie zaniepokojeni wizytą funkcjonariuszy. Jednak dochodzący z jednego z pomieszczeń hałas, utwierdził policjantów w przekonaniu, że ktoś jeszcze znajduje się w mieszkaniu. Ich przypuszczenia potwierdziły się, gdy zajrzeli do szafy. Znaleźli w niej wskazanego mężczyznę.

46-latek był poszukiwany listem gończym oraz zarządzeniami wydanymi przez kilka sądów rejonowych w kraju. Mężczyzna ma do obycia łączną karę 633 dni pozbawienia wolności. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwa oszustwa.

Tego samego dnia, został zatrzymany kolejny poszukiwany. 45-latek osobiście stawił się do Sądu Okręgowego w Olsztynie i poinformował jego pracowników, że jest osobą poszukiwaną. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który wylegitymował mężczyznę. Okazało się, że mężczyzna ma do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa gospodarcze.

45 i 46-latek zostali zatrzymali i trafili już do zakładu karnego, w którym spędzą najbliższe miesiące.