Podopiecznymi Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach z warmińsko - mazurskiego zasiedli przy świątecznym stole

2022-12-20 17:01:20(ost. akt: 2022-12-20 15:14:58)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

W sobotnie popołudnie przy świątecznym stole spotkaliśmy się z podopiecznymi Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach z województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwszy wspólny wieczór, po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, przyniósł wszystkim wiele wzruszeń.
W sobotę (17 grudnia) podopieczni Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach po raz kolejny spotkali się na wspólnej Wigilii. Spotkania wigilijne stały się piękną tradycją, która jest wyrazem pamięci o kolegach, którzy już odeszli.

Tegoroczną uroczystość rozpoczął nadinsp. Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, który składając życzenia świąteczne, wspomniał o tym, jak ważna jest wzajemna pomoc, uwaga poświęcana drugiemu człowiekowi oraz dobro, które można znaleźć w każdym z nas.

W uroczystości wzięli również udział: senator Bogusława Orzechowska, poseł Zbigniew Babalski, podinsp. Sławomir Koniuszy Przewodniczący Warmińsko - Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, Henryk Kołecki – wiceprzewodniczący WM Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, Wojciech Ziober – reprezentujący Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego oraz ks. prałat Roman Wiśniowiecki.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Prezes Zarządu Fundacji oraz Przewodniczący Warmińsko- Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów przekazali podopiecznym świąteczne prezenty. Na zakończenie spotkania, wszyscy podzielili się wigilijnym opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia.

O świąteczny nastrój zadbał Chór Policji Garnizonu Warmińsko- Mazurskiego, który przygotował i wykonał kolędy. Wzruszające występy zachęciły podopiecznych i gości do wspólnego kolędowania.