Odwołane kursy autobusów i lekcje. Gmina Ełk nie daje rady

2022-12-20 09:33:26(ost. akt: 2022-12-20 09:41:30)

Autor zdjęcia: pixabay

Z powodu gołoledzi w gminie Ełk zostały we wtorek odwołane lekcje, na taki sam krok zdecydowała się SP nr 2 w Giżycku. W regionie, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza, odwołanych jest wiele kursów autobusów, w tym szkolnych.
Od wtorkowego poranka w warmińsko-mazurskim panują bardzo trudne warunki drogowe - drogi i chodniki pokryte są lodową skorupą. Miejscami wciąż pada deszcz lub mżawka, które zamarzają na zimnej płaszczyźnie dróg i chodników. Przez to nawet posypywanie nie zawsze jest skuteczne.

Władze miast i gmin od rana w mediach społecznościowych informują o odwoływaniu lekcji lub kursowania autobusów.

— W związku z fatalnymi warunkami na drodze żaden autobus linii komunikacyjnych transportu o charakterze użyteczności publicznej (dotyczy również dowozu dzieci do szkół) w gminie Wydminy nie wyjechał na trasę. Za nieudogodnienia przepraszamy. Poinformujemy, kiedy autobusy ruszą na trasę — podał wójt Radosław Król.

Wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz napisał, że "z uwagi na bardzo trudne warunki na drogach nie wyruszyły autobusy szkolne oraz komunikacji miejsko-gminnej". Wójt zapewnił, że szkoły zapewniają opiekę przybyłym dzieciom i prowadzone są zajęcia lekcyjne.

Lekcje odwołane zostały w gminie Ełk.

— Ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne, drogowe i troskę o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci zajęcia we wszystkich gminnych szkołach zostały odwołane — poinformował we wtorek na stronie urzędu gminy Ełk wójt Tomasz Osewski.

W komunikacie zaznaczono, że dzieciom, które mimo wszystko dotrą do szkoły, zostanie zapewniona opieka. Na identyczny krok zdecydowała się szkoła podstawowa nr 2 w Giżycku.

Źródło: PAP
Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska, Marcin Boguszewski