Na drogach i chodnikach lód. W warmińsko-mazurskim doszło do wielu kolizji

2022-12-20 08:26:20(ost. akt: 2022-12-20 08:30:39)

Autor zdjęcia: OSP Stawiguda

W regionie panują bardzo trudne warunki na drogach - po nocnych opadach deszczu jest na nich lód, mimo że pracuje cały sprzęt do zimowego utrzymania dróg. Dochodzi do wielu kolizji, auta mają problem z podjazdami pod wzniesienia. Śliskie są też chodniki.
Na drogach krajowych od wtorkowego poranku pracuje 71 jednostek, które posypują ulice, po drogach wojewódzkich jeździ 59 jednostek sprzętu.

— W Olecku solarki mają problem z podjazdami pod wzniesienia, ślizgają się ich tylne koła, pod własnym ciężarem się zsuwają — powiedział dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Daniel Węgrodzki.

Na drogach krajowych, które mają wyższy standard utrzymania także jest ślisko, m.in. na drodze Giżycko-Węgorzewo, Ełk-Olecko, czy Ełk-Orzysz.

Do Zarządu Dróg Wojewódzkich co chwilę dzwonią kierowcy skarżąc się na złe warunki drogowe.

— Sprzęt pracuje, ale dosłownie wszędzie jest oblodzenie — powiedział Węgrodzki.

Śliskie drogi są powodem wielu kolizji - w nocy w okolicach Gryźlin wywróciła się ciężarówka, strażacy musieli wyciągać zakleszczonego w kabinie kierowcę, za Działdowem zderzyły się trzy auta, stłuczki odnotowano teraz m.in. w Kętrzynie, kierowcy sygnalizują problem z utrudnionym wyjazdem z Ełku w stronę Orzysza. Wielu kierowców prosi o pomoc strażaków - urywają się tam telefony.

Bardzo śliskie są chodniki - do dyżurnego Olsztyna mieszkańcy zgłosili problemy z poruszaniem się po chodnikach na ul. Żołnierskiej, Wojska Polskiego, Mazowieckiej, Pimpickiego, Mroza.

Marznące opady mogą przelotnie występować przez cały wtorek.

Źródło: PAP/GO
Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska