"Bury" laureatem Grand Prix XII Olsztyńskiego Biennale Sztuki

2022-12-20 08:10:00(ost. akt: 2022-12-20 08:11:10)
Tadeusz Burniewicz

Tadeusz Burniewicz

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Poznaliśmy nagrodzonych i wyróżnionych artystów w XII edycji Olsztyńskiego Biennale Sztuki. Ten najważniejszy laur stał się udziałem Tadeusza Burniewicza.
Podstawowym zadaniem Biennale jest aktywizacja środowiska artystycznego Olsztyna i regionu, konfrontacja postaw twórczych. To także okazja, by zaprezentować olsztyńskiej publiczności stanu rodzimej plastyki.

— To wielkie wydarzenie dla artystek i artystów z naszego regionu — przyznaje dyrektorka BWA Galerii Sztuki w Olsztynie, Małgorzata Bojarska-Waszczuk. — Biennale jest ważnym przeglądem pokazującym kondycję olsztyńskiej sztuki.

Zdobywcą Grand Prix - Medalu Prezydenta Olsztyna został Tadeusz Burniewicz za pracę "Moje drzewa". Jest jednym z najbardziej znanych twórców reprezentujących stolicę Warmii i Mazur. Pracuje w różnych dziedzinach sztuki: jest malarzem, a czasami grafikiem, ilustratorem, filmowcem, projektantem, rzeźbiarzem.

Pierwsza nagroda trafiła do Ity Haręzy, druga do Wiesława Bieńkuńskiego, a trzecią jurorzy uhonorowali Wiolettę Jaskólską.

Łącznie do tegorocznego konkursu wpłynęło 212 prac 80 autorów. Po wnikliwej ocenie i przeprowadzonej selekcji Jury wybrało na wystawę pokonkursową 103 prace 49 autorów. Tę będzie można oglądać do 15 stycznia w głównej sali BWA przy al. Piłsudskiego 38.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. grand #3107640 20 gru 2022 09:31

    Wielkie gratulacje Tadeuszu !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz